۵۰درصد پرونده‌های شورای حل‌اختلاف قزوین مصالحه شد

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: میانگین مصالحه در شوراهای حل اختلاف ۵۰درصد است که بر اساس آمارها این میزان در برخی شعب بیشتر بوده و از حیث عملکرد شورا قابل قبول است و نشان از تلاش و اهتمام همکاران قضایی و اداری دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی شعبانی، رییس کل دادگستری استان با حضور در مجتمع شورای حل اختلاف قزوین در جمع همکاران، اظهار کرد: ماهیت تشکیل شوراهای حل اختلاف ایجاد مصالحه میان منازعات مردم است و ارزش و قداستی که تلاش کارکنان این مرجع قضایی در حوزه صلح و سازش و اصلاح ذات‌البین میان مومنان دارد، قابل بیان نیست و منزلت و جایگاه این عمل خیرخواهانه به کرات در کلام ائمه‌اطهار (ع) آمده است.

او افزود: با صدور احکام قضایی فصل خصومت صورت می‌گیرد و شاید این شیوه مورد قبول یک طرف از اصحاب دعوا قرار نگیرد و گاهاً نیز موجب کینه‌توزی می‌شود و قطعا برکات مصالحه به‌دست نمی‌آید، اما در صلح‌وسازش رضایت طرفین دعوا به معنای واقعی جلب می‌شود.

شعبانی در ادامه گفت: آثار و برکات مصالحه در جامعه بسیار است و یقیناً با تحقق صلح‌وسازش و مصالحه، امنیت روانی افراد و جامعه به حال قبل باز می‌گردد و شاهد تبعات بعدی و گاهاً حوادث و اتفاقات ناگوار نمی‌شویم.

مقام ارشد قضایی استان بیان کرد: میانگین مصالحه در شوراهای حل اختلاف ۵۰درصد است که بر اساس آمارها این میزان در برخی شعب بیشتر بوده و از حیث عملکرد شورا قابل قبول است و نشان از تلاش و اهتمام همکاران قضایی و اداری دارد.

رییس کل دادگستری استان قزوین در پایان یادآور شد: کار و تلاشی که همکاران شورای حل‌اختلاف متحمل می‌شوند کمتر از محاکم دادگاه نیست و از این حیث قدردان هستیم و بی‌تردید کوشش و اهتمام همکاران شورای حل‌اختلاف در جهت اصلاح ذات‌البین نزد خدای متعال اجر اخروی دارد.

گفتنی است است در این بازدید؛ رییس کل دادگستری استان از شعب و بخش‌های مختلف شورا بازدید و با همکاران دیدار و گفتگو کرد و در جریان مسائل و مشکلات آن‌ها قرار گرفت.

کد خبر 1645897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =