دو نماینده به وزیر صمت پیامک تهدید داده بودند؟ / از مجلس  انکار ؛ از «فارس» اصرار

فارس نوشت :روابط عمومی مجلس : ادعای نادرست منتشر کرده اید / فارس : خبر ، دقیق و غیر قابل خدشه است

در پی خبر خبرگزاری فارس مبنی بر ارسال پیامک تهدیدآمیز از سوی ۲ نماینده مجلس به وزیر صمت، روابط عمومی مجلس توضیحاتی را ارسال کرد.

در ادامه پاسخ روابط عمومی مجلس و توضیحات خبرگزاری فارس را می خوانید.

پاسخ روابط عمومی مجلس شورای اسلامی:

مدیر عامل محترم خبرگزاری فارس

با سلام

احتراما به استحضار می رساند خبری با عنوان «تهدید پیامکی وزیر صمت برای انتصاب مدیر شرکت معدنی چادرملو» مورخ۰۴/۰۴/ ۱۴۰۱ منتشر شد. مقتضی است بر اساس قانون مطبوعات کشور و به منظور روشن شدن اذهان عمومی متن ذیل به چاپ برسد.

ضمن تشکر از خبرگزاری فارس به عنوان یکی از رسانه‌های همراه مجلس انقلابی و اقدامات حرفه‌ای این رسانه در پوشش اخبار مجلس شورای اسلامی، اخیرا ادعایی به نقل از منبع ناشناس توسط این رسانه مبنی بر تهدید پیامکی وزیر صمت از سوی ۲ نماینده مجلس منتشر شد.

جدای از اینکه براساس اظهارات صریح وزیر صنعت، معدن و تجارت این ادعا به صراحت و به صورت شفاف تکذیب شده، به نظر می رسد انتشار چنین ادعایی که به وجهه مجلس یازدهم آسیب زده و به فرایند نظارتی مجلس در استیضاح وزیر صمت که حق قانونی نمایندگان است برچسب سهم‌خواهی و دخالت در امور اجرایی می‌زند، نیازمند تامل و صحت سنجی بیشتر از سوی همکاران عزیز ما در این خبرگزاری بود.

چه این که آقای فاطمی امین امروز به صراحت در کمیسیون صنایع و معادن گفت: «هیچ پیامک تهدیدآمیزی‌ برای من نیامده است و این ادعا را من صراحتا تکذیب می‌کنم و هیچ جایی چنین حرفی نزده‌ام و هرکس چنین حرفی مطرح کرده باید خودش پاسخگو باشد».

با این حال بازتاب این ادعای نادرست در فضای مجازی، پیامدهای انتشار شتاب زده شنیده‌های نادرست است و امیدواریم همه رسانه‌ها در چنین شرایطی اخبار خود را متکی به منابع مطلع و شفاف منتشر کنند و در این زمینه ساختار رسانه‌ای مجلس شورای اسلامی آماده کمک به انتشار صحیح اطلاعات توسط رسانه‌های گروهی است.

دو نماینده به وزیر صمت پیامک تهدید داده بودند؟ / از مجلس  انکار ؛ از «فارس» اصرار

بیشتر بخوانید :

توضیح خبرگزاری فارس:

ضمن احترام به روابط عمومی مجلس و با قدرشناسی از زحمات نمایندگان محترم و متعهد مجلس به استحضار می رساند با بررسی مجدد مشخص شد خبر مذکور دقیق و غیر قابل انکار است.

برجسته کردن تکذیب پیامک از سوی وزیر محترم صمت و نادیده گرفتن ادامه صحبتهای ایشان که به صراحت از فشار برخی نمایندگان صحبت می کنند و عنوان می دارند که حاضرند این اسامی را معرفی کنند، تقلیل ماجرا و تغییر صورت مساله است. چه فرقی می کند که این دخالت و فشار با چه ابزاری اتفاق افتاده باشد؟

با این حال در موضوع پیامک نیز، خبر فارس دقیق و غیر قابل خدشه است. با توجه به شناختی که از صداقت وزیر محترم صمت داریم تکذیب ایشان احتمالا ناظر به تهدید ندانستن ادبیات پیامک‌های ارسالی بوده و الا بعید است ایشان موردی را تکذیب کنند که علاوه بر حضرت حق حداقل ۱۰ نفر دیگر به عنوان شاهد آن را شنیده اند.

توفیقات نمایندگان محترم مجلس را از خداوند منان خواهانیم.

۲۱۲۲۰

کد خبر 1645955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =