قرارگاه های شهرستانی راهیان نور در چهارمحال و بختیاری فعال شود

جانشین سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام با تأکید بر فعال سازی قرارگاه های شهرستانی راهیان نور بر افزایش کیفیت محتوایی اردوهای راهیان نور تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، جانشین فرماندهی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، ضمن تقدیر از حضور و همکاری آحاد مردم و مسئولین در برگزاری کنگره ملی ۱۱ هزار شهید جامعه عشایری کشور به میزبانی این استان، گفت: با توجه به رفع شرایط کرونا و شروع اردوهای راهیان نور، کیفی سازی محتوایی اردوهای راهیان نور از اهمیت بالایی برخوردار است.

سردار علی افضلی افزود: با توجه به اینکه حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر روز سهمیه اعزام زائر عمومی به سرزمین نور در ایام تابستان طی دو ماه تیر و مرداد به استان ابلاغ شده، باید فرهنگ سازی برای حضور خانواده ها با خودرو شخصی در مناطق عملیاتی دفاع مقدس انجام شود، کما اینکه در ایام نوروز امسال هم استقبال خوبی از سوی آحاد مردم برای حضوردر مناطق عملیاتی صورت گرفت.

وی با تأکید بر ضرورت مراقبت محتوایی و همچنین ایمنی اردوهای راهیان نور، ادامه داد: در مراحل مختلف برگزاری اردوهای راهیان نور که به صورت دانش آموزی از اول مهر با سهمیه بالغ بر ۳۶۰۰ نفر روز و طی ماه های تیر و مردادماه به صورت عمومی برای حضور حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر روز در مناطق عملیاتی غرب کشور برگزار می شود، باید ضمن مراقبت برنامه های محتوایی و مسایل ایمنی، پشتیبانی مناسب انجام شود تا زائران سرزمین نور بهترین استفاده معنوی را از این فرصت ایجاد شده داشته باشند.

جانشین فرماندهی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در پایان بر فعال شدن قرارگاه های شهرستانی راهیان نور تأکید کرد و گفت: این قرارگاه با دو رویکرد باید فعالیت کند که یکی برنامه ریزی قبل از راهیان نور برای مشتاقان حضور در سرزمین نور و دیگری برنامه ریزی برای اجرای مأموریت راهیان نور به صورت کیفی طبق ابلاغیات می باشد.

در این نشست اعضای قرارگاه راهیان نور سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام به صورت حضوری و فرماندهان نواحی مقاومت بسیج در شهرستان های ۱۰ گانه استان به صورت ارتباط تصویری به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

۴۶

کد خبر 1646292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =