خطیب جمعه قم :  امنیت مردم مقابل دروغ‌ها و سخنان هراس‌افکن فضای مجازی و رسانه‌ها تامین شود

فارس نوشت : آیت‌الله سعیدی با تأکید بر اینکه بر اساس قانون اساسی احیاء حقوق عامه و گسترش آزادی های مشروع از وظایف قوه قضائیه است، افزود: بر همه قوا به ویژه مسئولان قوه قضائیه در جهت صیانت از حقوق عمومی مردم واجب است امنیت روانی مردم را در برابر شایعه‌سازان و دروغ‌پردازان و سربازان جنگ نرم دشمن در فضای مجازی تأمین کنند.

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس برگزار شد در ادامه تفسیر سوره توبه اظهار کرد: خداوند در آیه ۴۶ این سوره درباره منافقان می‌فرماید این افراد در هر جریان و حرکتی با نفاق و شرک‌ خودشان خلل ایجاد می‌کردند.

عضو مجلس خبرگان تصریح کرد: منافقان معمولا در نبردهایی حضور پیدا می کردند که دشواری نداشت و پیروزی را قطعی می دانستند و حضورشان در این نبرها هم برای کسب وجهه و دستیابی به غنایم بود.

امام جمعه قم در خطبه دوم با اشاره به سالروز ازدواج امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س)، گفت: پیامی که از این مناسبت می‌گیریم این است که جوانان و خانواده‌ها با تأسی به این دو اسوه اسلام با ازدواج و فرزندآوری به این سنت الهی و انسانی اقدام کنند و سخت‌گیری در ازدواج نکنند تا با شکل‌گیری ازدواج جوانان خیر و برکت به جامعه بیاید و جلوی آسیب‌های فردی و اجتماعی گرفته شود.

وزارت ارشاد طبق ضوابط قانونی و بدون تسامح با متخلفان عرصه قلم برخورد کند

تولیت حرم حضرت معصومه(س) با بیان اینکه ۱۴ تیرماه روز قلم است، گفت: کرامت انسان با قلم متعهدانه تلفیق شده و قلم و کرامت دو بال نویسندگان مسئول هستند بنابراین وزارت ارشاد باید ضمن حمایت از نویسندگان متعهد در مقابله با نشر الحاد، بدعت و افکار آلوده و مسموم که کرامت انسان را نشانه گرفته‌اند بدون تسامح و تساهل و طبق ضوابط قانونی با متخلفان عرصه قلم در هر لباس و جایگاهی که هستند برخورد کند.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه ۱۵ تیرماه مصادف با سالورز شهادت زائران خانه خدا در سال ۱۳۶۶به دست حاکمان سعودی است، گفت: رهبر معظم انقلاب امسال در دیدار کارگزاران حج فرمودند تأمین امنیت همه زائران به ویژه زائران ایرانی و جلوگیری از تکرار فجایع گذشته از مطالبات جدی جمهوری اسلامی ایران است.

خطیب جمعه قم :  امنیت مردم مقابل دروغ‌ها و سخنان هراس‌افکن فضای مجازی و رسانه‌ها تامین شود

بیشتر بخوانید:

امنیت روانی مردم در فضای مجازی و رسانه مصداق حقوق عامه است

سعیدی با بیان اینکه رهبر انقلاب در دیدار مسئولان قوه قضائیه رهنمودهای مهمی را بیان کردند که منشور تحول قضایی است و باید نصب‌العین مسئولان قضایی در سطوح گوناگون قرار گیرد، افزود: رهبر انقلاب به سنت‌های الهی در قرآن اشاره کردند که لازم است به فرهنگ عمومی تبدیل شود و در محاسبات سیاسی مدیران نظام اسلامی در مسیر حرکت ایران بر پایه سنت های الهی مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه نکته دیگر در رهنمودهای مقام معظم رهبری تبیین یکی از مصداق های مهم حقوق عمومی است، گفت: امنیت روانی مردم مصداق حقوق عامه است و مراد این است که مردم در مقابل شایعات، دروغ‌ها و سخنان هراس‌افکن در فضای مجازی و رسانه‌ها باید در امنیت باشند.

امام جمعه قم با تأکید بر اینکه بر اساس قانون اساسی احیاء حقوق عامه و گسترش آزادی‌های مشروع از وظایف قوه قضائیه است، افزود: امروز اعلام می‌کنیم بر همه قوای کشور به ویژه مسئولان قوه قضائیه در جهت صیانت از حقووق عمومی مردم واجب است امنیت روانی مردم را در برابر شایعه‌سازان و دروغ‌پردازان و سربازان جنگ نرم دشمن در فضای مجازی تأمین کنند.

وی در پایان با اشاره به گرانی اجاره بها از صاحبان اماکنی که نسبت به مستأجران خود مدارا کردند تشکر کرد و گفت: با توجه به تعیین سقف افزایش اجاره بها در تهران به ۲۵ درصد و در شهرستان‌ها به ۲۰ رصد و با توجه به فتوای مقام معظم رهبری مستأجران می‌توانند با خیال راحت در خانه‌هایی که بر اساس سقف تعیین شده تمدید شده است نماز و عبادت خود را بدون اشکال انجام دهند.

۲۱۲۳۱

کد خبر 1646840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =