دستگاه‌های کم‌کار در مقابله با سرقت مؤاخذه می‌شوند

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: با توجه به تصویب شورای عالی امنیت ملی کشور عملکرد دستگاه‌ها در مقابله با سرقت ارزیابی می‌شود و دستگاه‌های کم‌کار و ضعیف در این حوزه مؤاخذه می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی شعبانی، رئیس ‌کل دادگستری استان قزوین در نشست قرارگاه مقابله با سرقت استان قزوین، اظهار کرد: با توجه به تصویب شورای عالی امنیت ملی کشور عملکرد دستگاه‌ها در مقابله با سرقت ارزیابی می‌شود و دستگاه‌های کم‌کار و ضعیف در این حوزه مؤاخذه می‌شوند.

او با بیان اینکه برای مقابله با سرقت باید اصل پیشگیری از وقوع جرم مدنظر جدی دستگاه‌ها قرار بگیرد، افزود: دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی باید به دنبال پیشگیری از جرائمی مثل سرقت باشند، زیرا برای دستگاه قضایی مهم از بین رفتن چنین جرم‌هایی است و مجازات کیفری هم برای رسیدن به این مقصود تعریف شده است.

رییس کل دادگستری استان قزوین در پایان درباره بازدارنده نبودن بسیاری از مجازات‌ها در حوزه سرقت خاطرنشان کرد: اینکه قانون مقابله با سرقت چقدر مفید و بازدارنده است، نقدی است که به قانون‌گذار و مجلس مربوط است و قوه قضائیه تنها می‌تواند پیشنهادهای خود را برای افزایش سطح بازدارندگی ارائه کند.

46

کد خبر 1648103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =