بازدید مدیر کل محیط زیست لرستان از منطقه حفاظت شده اشترانکوه دورود و تالاب بیشه دالان بروجرد

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان به همراه رؤسای اداره حراست، اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان از منطقه حفاظت شده اشترانکوه دورود و تالاب بیشه دالان بروجرد بازدید کردند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،علی سالاروند در این بازدید که به منظور بررسی وضعیت منطقه حفاظت شده اشترانکوه دورود و تالاب بیشه دالان بروجرد صورت گرفت، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی محیط‌بانان، آنها را خط مقدم حفاظت از تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی کشور دانست.

سالاروند با اشاره به اهمیت مناطق تحت مدیریت سازمان در حفظ گونه‌های گیاهی و جانوری بر لزوم حفاظت شبانه روزی و مستمر از این مناطق تأکید نمود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان نسبت به بررسی اجرای طرح مدیریت منطقه، میزان مشارکت پذیری جوامع محلی در اجرایی نمودن طرح‌ها، بررسی جایگاه ذینفعان، امکان و نحوه مشارکت آنها در اجرای طرح‌های مدیریت، مبارزه با زمین خواری و رفع تصرفات و ضرورت و ایجاد هماهنگی و همدلی بین مسئول و محیط بانان منطقه تأکید نمودند.

سالاروند در ادامه از تالاب بیشه دالان بروجرد نیز بازدید نمود و بر حفاظت و مدیریت تالاب و جلوگیری از هرگونه تغییر کاربری در بستر تالاب و تببین ارزش‌های اقتصادی تالاب بیشه دالان به لحاظ پرنده نگری و سایر کارکردهای آن و همچنین بر جلوگیری از ایجاد حریق توسط کشاورزان حاشیه تالاب تأکید کردند.
48
کد خبر 1648259

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =