آخرین مراحل اجرای دستور رئیس جمهور برای استقلال مس سونگون/ مطالبه آذربایجان محقق می شود

با پیگیری‌های استاندار آذربایجان‌شرقی دستور رییس جمهور برای تأسیس شرکت مستقل مس آذربایجان، در یک قدمی اجرای کامل قرار گرفته یکی از جدی ترین مطالبات مردم منطقه و استان در خصوص تزریق درآمدهای معدن مس سونگون به آذربایجان شرقی جامه عمل بپوشد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، در ادامه پیگیری‌های استاندار آذربایجان‌شرقی برای اجرایی شدن دستور مساعد ابراهیم رئیسی در سفر استانی اخیر برای استقلال مس سونگون، نظر شرکت ملی مس برای تغییرات لازم در ساختار شرکت‌های تابعه جهت تاسیس شرکت مستقل مس آدربایجان جل و اعتبارات لازم برای طرح‌های توسعه این مجتمع تامین شد.

این گزارش می افزاید دوشنبه گذشته جلسه مهمی با حضور صولت مرتضوی، معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، استاندار آذربایجان‌شرقی، مدیرعامل شرکت ملی مس ایران و برخی مدیران ملی و استانی برگزار شد.

جواد رحمتی، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تشریح جزییات این جلسه از تدوین اساسنامه شرکت مس آذربایجان طی یک ماه آینده خبر داد.

وی گفت: راهکار و ساز و کارهای قانونی این امر مورد بررسی قرار گرفته و با احصاء موارد لازم قرار شد اساسنامه این شرکت تا یک ماه آینده نگاشته و تغییرات مورد نیاز در ساختار شرکت مس انجام شود.

رحمتی افزود: همچنین دستور رییس جمهور برای استفاده از درآمدهای مس سونگون در دیگر بخش ها و پروژه های توسعه ای منطقه و استان مورد توجه قرار گرفت.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به روش های مورد بررسی در این زمینه افزود: حقوق دولتی معادن و استفاده از ماده ۱۴۸ قانون مالیات های مستقیم برای احتساب هزینه‌کردهای های شرکت مس سونگون در منطقه به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی از جمله این راهکارها بوده و در مورد مسئولیت های اجتماعی این شرکت در منطقه نیز توافقاتی صورت گرفته است.

رحمتی با بیان اینکه پایدار شدن بودجه‌های مورد نیاز برای طرح‌های توسعه و فرآوری مس سونگون از محل حقوق دولتی دریافتی در قالب بودجه سالانه از دیگر موارد طرح شده در این جلسه بود، گفته است: میزان این اعتبارات در بودجه امسال ۱۵ درصد در نظر گرفته شده بود که مقرر گردیده این اعتبارات در بودجه های سنواتی آینده نیز لحاظ شود که در این صورت تحول مهمی در زمینه اعتبارات استانی حاصل از درآمدهای معدن مس اتفاق خواهد افتاد و این اعتبارات می تواند در طرح های توسعه ای مجتمع و بخش عمرانی استان مورد استفاده قرار گیرد.

46

کد خبر 1648760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =