قوانین به نفع تولید تغییر کرده است

رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: توجه دولت به حمایت از تولید داخلی جدی است و تغییراتی در قوانین و دستورالعمل‌های ورود کارها اتفاق افتاده و به نفع تولید تصمیماتی گرفته شده است که می‌تواند راهگشا باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عزیزاله افضلی، رئیس سازمان صمت استان قزوین در آیین گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن و تجلیل از واحدهای نمونه استان که چهارشنبه شب با حضور محمدمهدی اعلایی استاندار، رجب رحمانی و فاطمه محمدبیگی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، میثم پیله‌فروش معاون اقتصادی، رضا صفاری مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان، مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی قزوین و جمعی از صنعت‌گران در سالن اجتماعات دانشکده آینده‌پژوهی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در دهه تولید و تجارت سعی کردیم بیشتر شنونده مطالبات و مشکلات صنعت‌گران باشیم و آنچه در توان داریم برای گره‌گشایی از مشکلات به‌کار گیریم.

او افزود: استان قزوین با شاخصه‌هایی که دارد از جمله نزدیکی به بازار مصرف، دسترسی به نیروی انسانی ماهر و زیرساخت‌ها مورد توجه سرمایه‌گذاران است و رشد خوبی در توسعه صنعتی را شاهدیم.

افضلی گفت: امکانات خوبی را باید به صورت تولیدمحوری دنبال کنیم زیرا توجه دولت به حمایت از تولید داخلی جدی است و تغییراتی در قوانین و دستورالعمل‌های ورود کارها اتفاق افتاده و به نفع تولید تصمیماتی گرفته شده است که می‌تواند راهگشا باشد.

رئیس سازمان صمت استان قزوین اظهار کرد: توجه دولت به استفاده از کالای ایرانی و توانمندی داخلی مورد توجه قراردارد و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌ها بتوانیم به اهداف برسیم.

این مسئول ادامه داد: بازار خوبی در حوزه کشورهای همسایه و آب‌های آزاد داریم که در لجستیک و ترانسفر کالا می‌تواند نتایج خوب اقتصادی برای استان قزوین داشته باشد و با تاکید رهبری بر تولید دانش‌بنیان در استان نیز توجه به صنایع دانش‌بنیان را جدی گرفته‌ایم.

افضلی یادآورشد: اگر بتوانیم در حوزه اقتصادی برنامه‌ریزی منسجمی داشته باشیم و از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنیم به دستاوردهای خوبی می‌رسیم.

رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: دانشگاه‌های شاخصی در استان وجود دارد که با بهره‌گیری از توان علمی آن‌ها و نیز بهره‌گیری از صنایع سبز و های تک می‌توانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم و به جهش تولید در عرصه صنعت دانش‌محور برسیم.

در ادامه از 32طرح صنعتی و واحد نمونه صنعتی و تولیدی استان قزوین تجلیل شد.

48

کد خبر 1648840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =