فاصله ثروت ابرثروتمندان بزرگتر شد/ ثروت ایلان ماسک چگونه جهش کرد؟

بررسی آخرین فهرست ابرثروتمندان فوربس حاکی از آن است که اختلاف ثروت ایلان ماسک و سایر ابرثروتمندان روز به روز در حال بزرگ‌تر شدن است.

مریم نوابی نژاد: طبق آخرین فهرست منتشر شده از سوی فوربس اختلاف ثروت ایلان ماسک و سایر ابرثروتمندان روز به روز در حال بزرگتر شدن است؛ طبق آخرین اخبار منتشر شده ایلان ماسک در حال حاضر با ثروتی بالغ بر ۲۳۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار در جایگاه نخست ابرثروتمندان دنیا ایستاده است و پس از آن در رتبه دوم برنارد آرنو با ثروتی بالغ بر ۱۴۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار قرار دارد و در رتبه سوم نیز جف بزوس قرار دارد که ثروت وی ۱۴۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

فاصله ثروت ابرثروتمندان بزرگتر شد/ ثروت ایلان ماسک چگونه جهش کرد؟

در عرض دو سال، ثروت ماسک ۲۰۰ میلیارد دلار افزایش یافت. در طول سال ۲۰۲۰، او بیش از ۱۱۰ میلیارد دلار به دست آورد که رکورد بزرگترین سود یک ساله بین میلیاردرهایی را که فوربس تا به حال دنبال کرده است، به ثبت رساند و دلیل اصلی آن قیمت سهام تسلا بود که توسط برخی به دلیل بالا بودن بیش از حد مورد انتقاد قرار گرفته بود.

ثروت جف بزوس در اردیبهشت ماه ۲۰ میلیارد دلار آب رفت و او را به رتبه سوم فهرست ثروتمندترین افراد جهان فوربس رساند. این افت پس از آن رخ داد که سهام آمازون در پی گزارش درآمد ضعیف کاهش یافت. ارزش سهام این شرکت با گزارش زیان هنگفت ۳.۸۴ میلیارد دلاری در سه ماهه گذشته ۱۴ درصد کاهش یافت.

برنارد آرنو، پس از افزایش قیمت سهام LVMH، با دارایی خالص بیش از ۱۴۹.۲ میلیارد دلار، به دومین فرد ثروتمند جهان تبدیل شد.

۲۲۳۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1649378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =