فاطمه راکعی: نوشته ها و مصاحبه های تاج زاده نشان می دهد او رفتار براندازانه ندارد و به کسی هم توهین نکرده

فاطمه راکعی از چهره های اصلاح طلب در روزنامه اعتماد نوشت:بررسی مجموعه گفت‌وگوها، یادداشت‌ها، گزارش‌ها و مصاحبه‌های تاج‌زاده بیانگر آن است که این فرد نه هرگز به شخصی توهین کرده نه خارج از قانون عملی را مرتکب شده و نه رفتارهای براندازانه داشته است.

وقتی فردی در راستای گزاره‌های قانونی عمل می‌کند و رفتاری مدنی و مصلحانه از خود ارایه می‌کند، نباید با برخوردهای سلبی و تند مواجه شود. این‌گونه رفتارهای مبتنی بر مدارا رویکردی است که همواره در سیره معصومین قابل ردیابی است.

در زمان حکومت امام علی(ع)، منتقدان‌شان تندترین عبارات را در خصوص ایشان به کار می‌بردند، بدون اینکه نگران برخوردی باشند. بعد از ائمه، چهره‌های برجسته انقلاب مانند امام(ره)، شهید بهشتی، شهید مطهری و...همواره به دنبال بحث‌های چالشی در راستای تحقق منافع ملی کشور بودند. شهید مطهری تمام تلاش خود را به کار برد تا صاحبان اندیشه‌های مختلف بتوانند دیدگاه‌های خود را در دانشگاه‌های کشور و رسانه‌ها مطرح کنند.

با چنین استوانه‌هایی در انقلاب آیا شایسته است که فردی در شکل و شمایل رفتاری سید مصطفی تاج‌زاده به دلیل بیان دیدگاه‌های مصلحانه‌اش دستگیر و دادگاهی و خدای ناکرده زندانی شود؟ این رفتار نه با قواعد حقوقی و قانونی کشور نه با منافع ملی، نه با سیره ائمه و نه گفتمان امام(ره) و انقلاب همخوانی ندارد.این شرط بلاغ است که ما می‌گوییم.

23302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1650266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =