سوروس: آمریکا ممکن است به یک رژیم سرکوبگر تبدیل شود

ایرنا نوشت: جورج سوروس چهره سرشناس آمریکایی در مقاله‌ای با هشدار نسبت به تسلط افراط‌گرایی در ایالات‌متحده، تصریح کرد که این کشور ممکن است به یک رژیم سرکوبگر بدل شود.

«جورج سوروس» میلیاردر و و چهره سرشناس آمریکایی در مقاله‌ای برای روزنامه آلمانی "دی ولت" پیش‌بینی کرد که آمریکا به دلیل دشمنان داخلی احتمالا به یک رژیم سرکوبگر تبدیل می‌شود. رئیس بنیاد سوروس خطر اصلی برای آمریکا را نه روسیه و چین بلکه دشمنان داخلی دانست.

به گفته سوروس، از زمان تاسیس آمریکا در سال ۱۷۷۶، این کشور به عنوان یک دموکراسی نوظهور شناخته شده است، اما اکنون با گذشت بیش از دو سده از آن زمان، رای دیوان عالی ایالات‌متحده نظام سیاسی آن را در معرض تهدید قرار داده است.

اشاره سوروس به رای دیوان عالی آمریکا مبنی بر برگرداندن قانون "رو در برابر وید" است که از سال ۱۹۷۳ به زنان اجازه سقط جنین قانونی را می داد.

این تاجر آمریکایی در ادامه اظهاراتش خواستار هوشیاری نسبت به راست‌گرایان افراطی شد و تاکید کرد دادگاه عالی آمریکا و حزب جمهوری خواه حامی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری پیشین آمریکا زیر سلطه بنیادگرایان قرار دارد. .

وی در پایان تنها راه مقابله با محدود کردن اقدام های افراطی دیوان عالی آمریکا را رای مخالف دادن به جمهوری خواهان در انتخابات دانست.

انتخابات میان دوره ای آمریکا در نوامبر سالجاری (آبان) میلادی برگزار خواهد شد و با توجه به عملکرد «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا در مقابله با نرخ تورم بی‌سابقه و انتقادات شدید رهبران حزب جمهوری خواه، کارشناسان معتقد هستند انتخابات پیش رو آزمون دشواری برای حزب دموکرات خواهد بود.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1650784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =