هشدار عارف درباره  پیامدهای منفی «برخوردهای امنیتی و قهرآمیز با شهروندان»

ایلنانوشت: رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: وقتی نخبگان به حاشیه بروند ضعف در مدیریت اجرایی آشکار می شود و هزینه ضعف در مدیریت اجرایی را نباید مردم و فعالان مدنی و سیاسی بپردازند.

محمدرضا عارف در نشست مدیران شعب استانی بنیاد امید ایرانیان که به صورت مجازی برگزار شد ، با تبریک اعیاد قربان و غدیر بر لزوم پند آموزی از آموزه های اخلاقی وقایع و رویدادهای صدر اسلام تاکید کرد و با بیان اینکه یکی از رسالت های بنیاد امید ایرانیان تلاش برای حاکمیت اخلاق در جامعه است، گفت :ما در بنیاد امید ایرانیان به دنبال توانمندسازی نیروی انسانی کارآمد هستیم و از ظرفیت های کل کشور که در استان ها متبلور است نباید غافل باشیم. توجه به فرهنگ غنی و متنوع کشور، بهره‌گیری از ظرفیت های ویژه هر استان و تشکیل اتاق فکر ملی از سیاست ها و ماموریت‌های جدی بنیاد امید ایرانیان است .

وی بر لزوم تعامل و همکاری با دیگر نهادهای مدنی تاکید کرد و گفت : توجه به تاثیر گذاری نهادهای مدنی مانند بنیاد امید به عنوان یک نهاد راهبردی در موفقیت هایی که در انتخاب های گذشته برای جریان اصلاحات به دست آمد می تواند به نقش و اثر بخشی نهادهای مدنی در تحولات جامعه پی برد.

عارف با بیان اینکه به دنبال فراگیر سازی فعالیت های بنیاد امید ایرانیان و استفاده از ظرفیت همه استانها هستیم، بر لزوم توجه به موضوع آموزش فراگیر نیروی انسانی بویژه نسل جوان تاکید کرد و اظهار داشت: در تلاش هستیم با برنامه ریزی منسجم به سمت گسترش ابعاد فعالیت و کارکردهای بنیاد امید ایرانیان گام برداریم و از ظرفیت نسل جوان و نخبگان و استعدادهای همه ی استان ها استفاده کنیم .

وی اظهار امیدواری کرد با ایجاد موازنه در سطوح مختلف فعالیت ها بتوانیم هم در بعد شناسایی ظرفیت های مدیران، دانش آموختگان و نهادهای مدنی و هم در بعد تربیت و آموزش فراگیر گامهای هدفمندی برداریم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم همدلی و وحدت بین اقشار مختلف مردم و حاکمیت تاکید کرد و گفت: زمانی که صحبت از همدلی و وفاق در جامعه می شود حاکمیت در این خصوص نقش برجسته ای دارد نمی توان صحبت از وفاق و همدلی کرد اما به دنبال اعمال محدودیت و برخوردهای امنیتی با فعالان مدنی، صنفی و سیاسی بود .

عارف : امنیت ملی با برخوردهای امنیتی و قهرآمیز با شهروندان تقویت نمی شود

بیشتر بخوانید :

وی با اظهار تاسف از به حاشیه رفتن نخبگان، خاطر نشان کرد: وقتی نخبگان به حاشیه بروند ضعف در مدیریت اجرایی آشکار می شود و هزینه ضعف در مدیریت اجرایی را نباید مردم و فعالان مدنی و سیاسی بپردازند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مسئولان کشور بخصوص نهادهایی که باید مدافع امنیت کشور باشند را به انجام‌ ماموریت های خود در چارچوب قانون توصیه کرد و گفت: امنیت ملی با برخوردهای امنیتی و قهرآمیز با شهروندان تقویت نمی شود بلکه حفظ و تقویت سرمایه های کشور و استفاده از همه ظرفیت ها و میدان دادن به نخبگان و دلسوزان کشور راه ارتقا امنیت ملی است.

گفتی است در این نشست دکتر جعفر توفیقی رئیس هیات مدیره بنیاد امید ایرانیان، دکتر عبدالرحیم کرکه آبادی مدیرعامل بنیاد امید ایرانیان درباره برنامه های پیش رو این بنیاد به اظهار نظر پرداختند و مدیران شعب استانی بنیاد امید ایرانیان نیز گزارشی از فعالیت های خود ارائه کردند .

۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1651069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =