حوادث صبح یکشنبه ایران مورخه 9 مرداد 1390

 قتل پیشکسوت وزنه‌برداری در شهریار

جام جم نوشت: یکی از پیشکسوتان وزنه‌برداری پس از حمله 3 مرد مهاجم مقابل خانه‌اش در شهریار کشته شد. این حادثه 25 روز پس از قتل رو ح الله داداشی از مردان آهنین ایران در کرج صورت گرفت. چهارشنبه هفته گذشته مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 شهریار تماس گرفت و از زخمی شدن مرد همسایه‌اش در مرکز شهر خبر داد. دقایقی بعد با حضور ماموران انتظامی در محل حادثه معلوم شد، یک مرد میانسال به نام یعقوب محبوب‌وند که از پیشکسوتان وزنه‌برداری بوده، با ضربات چاقو بشدت زخمی شده است.

در پی این حادثه، مرد زخمی به بیمارستان منتقل و تلاش پزشکان برای نجات وی آغاز شد، اما او به دلیل شدت جراحات وارده جان باخت. با گزارش موضوع به بازپرس احمدی، کشیک ویژه قتل دادسرای شهریار و هماهنگی قضایی، جسد به پزشکی قانونی منتقل شد. کارشناسان پزشکی قانونی نظر دادند وی بر اثر اصابت جسمی نوک تیز به قلب جان باخته است. با تشکیل پرونده قضایی در این زمینه، تحقیقات کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی در این رابطه آغاز شد. ماموران با حضور دوباره در محل حادثه و تحقیق از همسایگان متوجه شدند، 3 موتورسوار در محل حادثه حاضر شده و پس از مشاهده مقتول که مشغول نظافت مقابل خانه‌اش بوده، یکی از آنها با چاقو به وی حمله می‌کند اما پس از حمله ضارب به مقتول یکی از موتورسوارها فریاد زده، اشتباه کردی. او طرف نزاع با من نبوده است.

شاهد حادثه از جنایت گفت

 

یکی از شاهدان حادثه در این رابطه به پلیس گفت: من مهمان مقتول بودم. روز حادثه 2 نفری به خیابان آمده و در حال آبیاری باغچه مقابل خانه بودیم. در همین موقع 2 موتورسیکلت در نزدیکی‌مان توقف کرد و 3 مرد که راکبان آن بودند، پیاده شده و به سمتمان آمدند.شاهد حادثه اضافه کرد: مردان غریبه در حالی که شوکر به دست داشتند، به ما نزدیک شدند. یکی از آنها مرا به کناری پرت کرد و به سمت مرد صاحبخانه ـ یعقوب ـ حمله‌ور شد. با داد و فریاد از همسایه‌ها کمک خواستم، اما مردان مهاجم ما را کتک زدند. وی با اشاره به جنایت گفت: یکی از مردان مهاجم چاقویی را به قلب مرد صاحبخانه فرو برد.اما وقتی دیگر راکب موتورسیکلت به آنها ملحق شد با دیدن یعقوب فریاد زد، او فرد موردنظر نیست، به اشتباه او را زده‌اید و بعد هر 3 نفر سراسیمه سوار موتورسیکلت‌ها شده و از محل متواری شدند.

شاهد حادثه اضافه کرد: با آمدن همسایه‌ها به خیابان راکبان موتورسیکلت را تعقیب کردیم، اما آنها در شلوغی شهر ناپدید شدند. با اطلاعات به دست آمده از تنها شاهد حادثه، چهره‌نگاری رایانه‌ای از 3 مرد مهاجم صورت گرفت و تصاویر آنها همراه مشخصات 2 موتورسیکلت در اختیار گشت‌های انتظامی قرار گرفت. با دستور بازپرس احمدی، رئیس شعبه هشتم دادسرای شهریار، تحقیقات برای دستگیری ضارب فراری و 2 همدست او آغاز شده است. مرحوم یعقوب محبوب‌وند با سابقه چند سال عضویت در تیم کارگری سایپا، عناوین متعدد قهرمانی وزنه‌برداری در نوجوانی و جوانی و پیشکسوت‌ها در کارنامه‌اش وجود داشت.

 

دزدها برای قاپیدن گردنبند زنان ، در می‌زدند

جام جم نوشت: 2 سارق حرفه‌ای که با به صدا درآوردن زنگ خانه‌ها و حضور زنان صاحبخانه مقابل در، گردنبند آنها را می‌قاپیدند، دستگیر شدند و تاکنون 30 نفر از مالباختگان آنها را شناسایی کرده‌اند. یکی از متهمان هنگامی که گردنبند یک جوان را در خیابان سرقت کرده بود با تعقیب و گریز مردم دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافت. بر اساس این گزارش چند روز پیش جوان 22 ساله‌ای که در خیابان آیت‌الله سعیدی قصد عبور از خیابان را داشت، در یک لحظه از سوی یکی از سارقان مورد حمله قرار گرفت و با سرقت گردنبند جوان رهگذر، ‌وی به تعقیب سارق پرداخت و پیش از آن که وی سوار بر ترک موتورسیکلت همدستش شود با همراهی مردم او را دستگیر کرد اما دیگر سارق موتورسوار از محل متواری شد.

با تحویل متهم به ماموران کلانتری 161 ابوذر و تشکیل پرونده‌ای در این ارتباط، ‌متهم با دستور دادیار شعبه سوم دادسرای جنایی برای ادامه تحقیقات در اختیار ماموران پایگاه هشتم پلیس قرار گرفت. با تحقیق از متهم، وی اعتراف کرد از چندی پیش با همدستی دوستش که هنگام سرقت از محل متواری شد، با حضور مقابل خانه‌های مردم به بهانه پرسیدن آدرس و اصرار به زنان صاحبخانه، آنها را مقابل در کشیده و سپس با سرقت گردنبند آنها متواری می‌شدند. در پی این اعتراف، تلاش برای دستگیری همدست متهم به نام امین آغاز شد. تحقیقات نشان داد امین پس از دستگیری همدستش، محل سکونت خود را تغییر داده و ارتباطش را با خانواده قطع کرده است. با جمع‌بندی این اطلاعات، ماموران در مرحله بعدی از تحقیقات، مخفیگاه دیگر متهم فراری را در شهرستان رباط‌کریم شناسایی و با دستور نیابت قضایی، این متهم را دستگیر کردند.

شناسایی 30 مالباخته

 

سرهنگ خان‌بابایی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی با اشاره به فعالیت مجرمانه این دو متهم گفت: از چندی پیش شکایت‌های فراوانی از سوی خانم‌های خانه‌دار در پلیس آگاهی مطرح بود که معلوم می‌کرد 2 سارق موتورسوار به بهانه‌ای آنها را مقابل در خانه‌شان کشیده و سپس با سرقت گردنبند از محل متواری شده‌اند که این سرقت‌ها تاثیر نامطلوب روحی را نیز برای مالباختگان رقم زده بود.خان‌بابایی افزود: با چهره‌نگاری از این دو سارق، وقتی آنها دستگیر شدند، با دعوت از 30 مالباخته و حضور آنها در پایگاه هشتم پلیس آگاهی، آنها هر دو متهم را شناسایی کرده و آن دو را سارقان گردنبندهایشان معرفی کردند.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تصریح کرد: با توجه به محدوده سرقت 2 سارق گردنبندقاپ در مناطق جنوب غرب تهران، دادیار شعبه سوم دادسرای جنایی با صدور دستور قضایی مبنی بر چاپ تصویر متهمان بدون پوشاندن چهره از مردم خواست در صورت شکایت از 2 سارق حرفه‌ای به پایگاه هشتم پلیس آگاهی در میدان حر مراجعه کنند.سرهنگ خان‌بابایی اضافه کرد: در تحقیقات بعدی از 2 سارق دستگیر شده معلوم شد آنها پول‌های به دست آمده از سرقت‌ها را صرف خوشگذرانی کرده‌اند که در حال حاضر تحقیق درباره سوابق و دیگر اقدام مجرمانه آنها ادامه دارد.

 

قصاص در انتظار زنی که شوهرش را با اسید سوزاند

فارس نوشت: زنی که سال گذشته همسرش را به خاطر اختلافات قدیمی با اسید سوزانده و به قتل رسانده بود با حـکم دادگاه به قصاص محکوم شد. ده  تیرماه سال گذشته، ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ از طریق مرکز فوریت‌های پلیس، از مرگ مرد میانسالی در بیمارستان مطهری باخبر شدند که بر اثر شدت سوختگی ناشی از اسیدپاشی فوت کرده بود.در اولین تحقیقات پلیس از همسر این مرد مشخص شد، این زن به دلیل اختلافات عمیقی که با همسرش داشته، هنگامی که مقتول در خواب بوده روی او اسید ریخته است.

با تحقیقات اولیه، ارتکاب قتل از سوی همسر غلام، اثبات شد و با اعتراف وی، قرار مجرمیت او به اتهام قتل عمدی صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران ارسال و جلسه محاکمه صبح دیروز به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.در ابتدای جلسه،‌ سیدرضایی،‌ نماینده دادستان با اشاره به مدارک موجود در پرونده، بزه انتسابی به متهم را محرز دانست و خواستار مجازات او شد. فرزندان متهم و مقتول از اتهام مادرشان اعلام گذشت کردند اما مادر شوهر حمیده، خواستار قصاص او بود. در ادامه جلسه،‌ حمیده در جایگاه قرار گرفت و با انکار اعترافات قبلی خود درباره قتل، گفت: ما با هم دعوا کردیم و او می‌خواست مرا با اسید مجروح کند که ظرف را از دستش گرفته و روی او ریختم. وی درباره علت درگیری در شب حادثه گفت: غلام قرار بود مرا به خانه‌ای در حوالی ورامین ببرد و آنجا کنار عده‌ای کارگر افغانی زندگی کنیم اما من موافق نبودم. اسید و جوهر نمک را خریده بودیم تا خانه را نظافت کنیم.

این اظهارات متهم در جلسه محاکمه در حالی بود که وی در تحقیقات ابتدایی مدعی شده بود با نقشه‌ای که از قبل طراحی کرده بود، اسید را از خیابان نظام‌آباد خریده و در موقع مناسب و درحالی که غلام خوابیده بود، آن را روی او ریخته است. حمیده در پایان جلسه با بیان این‌که اسیدپاشی را قبول دارد،‌ در بیان آخرین دفاعیات گفت: همه این اتفاقات تقصیر خود غلام بود. قاضی محمدی کشکولی ختم جلسه را اعلام و بعد از مشورت با مستشاران دادگاه، متهم را به قصاص محکوم کرد.

اختلاف قدیمی 2 خانواده به جنایت ختم شد

جام جم نوشت: مردی که درپی اختلاف قدیمی به قصد انتقام از خانواده یک کشاورز، همراه یکی از دوستانش به مزرعه وی رفته و او را با ضربه‌های بیل کشته بود، در اراک به همراه دیگر متهم فراری دستگیر شد. 
عصر روز سوم مردادماه مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 کمیجان در استان مرکزی تماس گرفت و از زخمی شدن مرد همسایه‌اش در مزرعه خبر داد. ماموران انتظامی پس از حضور در محل حادثه مشاهده کردند، مردی میانسال بر اثر اصابت جسمی سخت به سرش زخمی شده است. بنابر این مرد زخمی به بیمارستان منتقل شد اما به دلیل خونریزی مغزی جانش را از دست داد.

با هماهنگی قضایی جسد مرد میانسال به پزشکی قانونی منتقل و با تشکیل پرونده‌ای در این زمینه، تحقیقات برای شناسایی عامل جنایت آغاز شد. در ادامه تحقیقات ماموران خانواده مقتول را شناسایی و آنها را به پلیس آگاهی احضار کردند. با تحقیق از آنها مشخص شد میان این خانواده و یک خانواده دیگر اختلاف قدیمی وجود داشته است و همین موضوع باعث شده اعضای 2 خانواده روز حادثه با هم درگیر شوند. درپی این حادثه، با حضور بموقع ماموران دعوای آنها خاتمه می‌یابد و 2 مرد در این رابطه دستگیر و به کلانتری منتقل می‌شوند.

در مرحله بعدی تحقیقات ماموران متوجه شدند عصر همان روز پدر خانواده به همراه نوه‌اش برای چرای گوسفندان به مزرعه رفته بوده که مورد حمله 2 مرد قرار گرفته و از سوی یکی از آنها با ضربه‌های بیل به سرش، جان باخته است. با مشخص شدن این موضوع ماموران پی بردند، 2 مرد مهاجم همان افرادی بوده‌اند که با خانواده مقتول اختلاف داشته و روز حادثه نیز با آنها دعوا کرده‌اند.

سرهنگ رفیعی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این باره گفت: با به دست آمدن هویت عامل جنایت و همدستش، آنها تحت تعقیب قرار گرفتند و 2 روز پیش در اراک دستگیر شدند. رفیعی افزود: با تحقیق از متهمان معلوم شد آنها به قصد انتقامگیری از مرد کشاورز و خانواده‌اش به مزرعه وی رفته و پس از درگیری با او مرگش را رقم زده‌اند. وی تصریح کرد: درپی اعتراف مرد جوان به جنایت و دیگر همدست وی که در محل حادثه حضور داشته،‌ قرار قانونی برای آن دو صادر شد. تحقیقات تکمیلی از متهمان ادامه دارد.

/5656

کد خبر 165197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • كوروش-مشهد IR ۰۲:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  1 0
  به گفته مسئولين عزيز ما يكي از امن ترين كشورهاي دنيا هستيم نگران نباشيد
 • بدون نام IR ۰۲:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  1 0
  هر روز بیشتر از دیروز
 • جلالي IR ۰۳:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  1 0
  هنوز دو هفته از مرگ مرحوم روح ا... داداشي نميگذره و شما زديد 25 روز ؟!!!
 • بدون نام IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  1 0
  امنيت از در وديوار كشور سرازير است .
 • بدون نام IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۰
  0 1
  مگر شما كه اين اخبار را چاپ ميكنيد نشنيديد كه در مجلس مسيولين امنيتي كشور از مجلس خواستند روزنامه هايي كه اين حوادث را مينويسند و به مردم اطلاع ميدهند بايد با انها برخورد قضايي گردد !!!!!!نميترسيد پس معلومه خيلي دلداريد
 • lolo IR ۰۵:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۳
  0 0
  صدرحمت به قبايل وحشي