عمارحکیم: حشد الشعبی یک ضرورت اساسی در نظام دفاعی عراق است

رهبر جریان حکمت ملی عراق تشکیلات حشد الشعبی را یک ضرورت اساسی در نظام دفاعی این کشور دانست و بر اهمیت حمایت و دفاع و حفاظت از آن تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی در سخنانی در میان شیوخ عشایر استان بابل ابعاد سیاسی، اخلاقی، عقیدتی و تربیتی غدیر را تبیین و تأکید کرد که رسالت غدیر وحدت کلمه و خیرخواهی و اصلاح و مسئولیت‌پذیری است و غدیر خاص شیعیان نیست بلکه ابعاد گسترده انسانی دارد.

او همچنین به مناسبت سالروز پیروزی بر داعش تاکید کرد: فتوای جهاد کفایی همه معادلات در میدان جنگ را جابه‌جا کرد و همه طیف‌های ملت به این فتوای مبارک لبیک گفتند و در میدان‌ها حاضر شدند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق افزود: نیروهای حشد الشعبی جان و خون خود را در نهایت فروتنی در راه آزادی زمین و ناموس و مقدسات تقدیم کردند و به لطف این خون‌هاست که امروز از امنیت و ثبات برخورداریم و باید این جوانان را در یاد داشته باشیم و فداکاری و سلحشوری آنان را ثبت و ضبط کنیم و به آن ببالیم که موجب فخر و عزت و کرامت ما شدند.

حکیم تشکیلات حشد الشعبی را یک ضرورت اساسی در نظام دفاعی کشور دانست و بر اهمیت حمایت و دفاع و حفاظت از آن تاکید کرد و از نیروهای حشد نیز خواست که به تلاش برای ایجاد نهاد سالم و درست و مناسب خود ادامه دهند و تشکیلات داخلی خود را به لحاظ اداری و نظامی سامان بخشند و میراث شهدای خود را ثبت و ضبط و در قالب کتاب و آثار هنری منتشر کنند.

او همچنین با اشاره تحولات سیاسی جاری در عراق از سران کُرد خواست که هرچه سریع‌تر و تا پیش از جلسه آینده مجلس که در هفته جاری برگزار خواهد شد درباره نامزد ریاست جمهوری یا سازوکار نامزدی برای این مقام به توافق برسند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه گفت: نیروهای چارچوب هماهنگی نیز در انتخاب فوری نامزد نخست‌وزیری و تشکیل دولت ملی خدمات‌محور جدی هستند.

حکیم بار دیگر تاکید کرد که جریان حکمت ملی عراق در دولت آینده شرکت نخواهد کرد هرچند همچنان به مسؤولیت خود در قبال ملت پایبند است و برای نزدیک کردن دیدگاه‌ها و تقویت و تشویق و کمک به تشکیل دولت تلاش می‌کند.

۳۱۱۳۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1652099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =