خسارت ۱۲ هزار میلیارد تومانی بخش کشاورزی / پرداخت 125 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: به زودی ۱۲۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد بین آسیب‌دیدگان بخش کشاورزی توزیع خواهد شد

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، جلسه ستاد بیمه محصولات کشاورزی استان با دستور کار بررسی وضعیت بیمه، خشکسالی، برآورد و پرداخت خسارت به بهره‌برداران خسارت دیده از خشکسالی* به ریاست سید عماد شاهرخی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و با حضور معاونین سازمان، مدیر حوزه ریاست، رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی، مدیران کل ادارات تابعه و شرکت های وابسته، مدیران ستادی، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها، معاون بیمه ای صندوق بیمه محصولات کشاورزی و کارشناسان این صندوق برگزار شد.
شاهرخی رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در این جلسه با اشاره به خسارت ۱۲ هزار میلیارد تومانی ناشی از خشکسالی به بخش کشاورزی گفت؛ به جهت حمایت از بهره برداران آسیب‌دیده، سود تسهیلات کشاورزان از محل بند (خ) و بند (ز) با سررسید سال ۱۴۰۰ به مبلغی حدود ۱۴۰ میلیارد تومان مورد بخشودگی قرار گرفته است.
وی گفت؛ اصل تسهیلات امهال شده در بانک‌های عامل حدود ۶۲۰ میلیارد تومان بوده است.
شاهرخی در ادامه عنوان کرد؛ به جهت حمایت از تولید و بازتوانی آسیب دیدگان بخش کشاورزی حدود ۱۲۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد به زودی بین آسیب‌دیدگان بخش کشاورزی با اولویت کشاورزان دارای بیمه نامه توزیع خواهد شد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه مدیران و کارشناسان موفق در حوزه بیمه مورد تشویق و تجلیل قرار خواهند گرفت عنوان کرد؛ افراد با انگیزه را جهت رابط ثابت بیمه با مدیریت شهرستان ها و ادارات تابعه معرفی کنید و در همین راستا می‌توان از ظرفیت نظام مهندسی در حوزه های مختلف کشاورزی بهره برد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت؛ مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان ها توسط مراکز خدمات زمینه را برای آموزش کشاورزان در حوزه بیمه کردن محصولات و تولیدات خود فراهم نمایند و پیگیر تعجیل در پرداخت خسارت ها در پاسخ به اعتماد کشاورزان و دامپروران باشند.
در پایان رفیعی، معاون بیمه ای صندوق کشاورزی استان با ابراز رضایت از استقبال کشاورزان برای خرید بیمه نامه در سال زراعی جاری اعلام کرد؛ به زودی پرداخت غرامت به کشاورزان آسیب‌دیده آغاز خواهد شد.
46
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1653373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =