تحصیل دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مدارس غیردولتی بیش از میانگین کشوری است

ایرنا نوشت: مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان تحصیل دانش آموزان هر سه مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم این استان در مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی ۳.۲ درصد بیش از میانگین کشوری است.

حسنعلی عزتخواه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۵ درصد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی تحصیل می کنند.

وی افزود: بر اساس آمار میانگین کشوری میزان تحصیل دانش آموزان در مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی ۱۱.۸ درصد است.

تحصیل دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مدارس غیردولتی بیش از میانگین کشوری است

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پنج هزار و ۵۰۰ نفر در ۱۷۷ مدرسه غیردولتی این استان کار تعلیم و تربیت بیش از ۲۳ هزار دانش آموز استان را بر عهده دارند.

عزتخواه عنوان کرد: مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی کهگیلویه و بویراحمد بار سنگینی را از دوش اداره کل آموزش و پرورش این استان برداشته و عامل کاهش تراکم دانش آموزی در مدارس دولتی استان است.

وی با اشاره به مقدم بودن تربیت بر آموزش در مدارس کشور و کهگیلویه و بویراحمد، ابراز داشت: تلاش می شود که اولیای دانش آموزان این استان بیش از پیش به مدارس استان به عنوان کانون امن تربیت اسلامی اعتماد کنند.

عزتخواه گفت: اولیای دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد می توانند انتقاد، پیشنهاد یا شکایت خود در زمینه فعالیت و شهریه مدارس غیردولتی این استان را به اداره های آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان اطلاع دهند.

سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ بیش از ۱۷۱ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کردند.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1655242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =