اجرای طرح بازآفرینی شهری الیگودرز با پیگیری نماینده مردم در مجلس

رییس شورای اسلامی شهر الیگودرز گفت:  طرح بازآفرینی محله پشت خط کمربندی با پیگیری نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی انجام شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان, نماینده مشاور و نظارت عالیه پروژه های بازآفرینی شهری با اشاره به طرح بازآفرینی شهری الیگودرز، عنوان کرد: پروژه آسفالت معابر پشت کمربندی الیگودرز تحت کارفرمایی شهرداری و با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی در قالب تفاهم نامه سال ۹۹ در حال انجام است.

مهدی شیخ انصاری افزود: بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد اداره کل راه و شهرسازی ۲ میلیارد تومان اوراق در قالب طرح های بازآفرینی به محلات هدف تحویل شهرداری بدهد، در مقابل شهرداری هم موظف آماده سازی بستر و زیرسازی در محلات هدف است.

وی ادامه داد: همچنین انعقاد پیمان با پیمانکار ذیصلاح به عهده شهرداری است، که این مهم توسط شهرداری انجام و پروژه هم‌اکنون فعال است.

نماینده مشاور و نظارت عالیه پروژه بازآفرینی شهری الیگودرز با اشاره به اینکه راه و شهرسازی ۱۳۳ تن قیر رایگان در قالب تفاهم نامه مذکور در اختیار شهرداری قرار داد ، عنوان کرد: شهرداری هم قرار دادی با پیمانکار به مبلغ هفت و نیم میلیارد تومان منعقد کرد که بخشی از قرار داد ظرف پنج ماه گذشته در پشت کمربندی یعنی شهرک جوان انجام شد، کار در بقیه محلات پشت کمربندی ادامه دارد.

شیخ انصاری گفت: مقرر است پیمانکار ظرف روزهای آینده آسفالت باند کندرو جلو هواشناسی یعنی از پارک یکصد هکتاری تا پل زیر گذر بالای گلزار را انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد: امیدوارم شهرداری بستر را فراهم کند تا پیمانکار کار را متوقف نکند.

نماینده مشاور و نظارت عالیه پروژه بازآفرینی شهری الیگودرز با بیان اینکه پیمانکار پروژه شرکت شاهین راه غرب و مشاور اداره کل راه که ناظر بر کیفیت است مشاور آرمان شهر آزما است، عنوان کرد: کارفرمای پروژه هم شهرداری یا مشارکت راه و شهرسازی است، نکته قابل توجه اینکه نظارت کارگاهی بر عهده شهرداری و نظارت عالیه هم بر عهده راه و شهر سازی است.

شیخ انصاری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه فلسفه طرح‌های باز آفرینی ارائه خدمات به مناطق کم برخوردار، حاشیه نشین و سکونت‌گاههای غیر رسمی است، افزود: تامین اعتبار طرح‌های بازآفرینی شهری الیگودرز با پیگیری مستمر نماینده مردم الیگودرز انجام شده و دیگر طرح‌های باز آفرینی موازی با این طرح انجام و پروژه به زودی به سرانجام می‌رسد.

وی در ادامه با بیان اینکه در مجموع ۳ پیمان در محلات عقیل آباد و پشت کمربندی تاکنون انجام‌شده است، عنوان کرد: پیمان اول ‌به عنوان آسفالت معابر عقیل آباد با مساحت پانزده هزار متر مربع آسفالت و پیمان دوم هم به عنوان آسفالت معابر با مساحت ۱۰ هزار متر مربع پشت کمربندی است.

نماینده مشاور و نظارت عالیه پروژه بازآفرینی شهری الیگودرز گفت: پیمان اول و دوم را اداره کل راه و شهرسازی با مبلغ سه میلیارد تومان انجام داد ، پیمانکار پیمان اول و دوم را خود راه و شهرسازی انتخاب کرده است.

شیخ انصاری گفت: پیمان سوم هم که قیر رایگانش توسط اداره کل راه به مبلغ هفت و نیم میلیارد تومان منعقد شده است، راه و شهرسازی دو میلیارد تومان در قالب اوراق خزانه اسلامی جهت تامین قیر به شهرداری کمک کرده است.


طرح بازآفرینی شهری الیگودرز با پیگیری نماینده

رییس شورای شهر الیگودرز نیز با اشاره به اینکه طرح بازآفرینی محله پشت خط کمربندی با پیگیری نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی انجام شد، عنوان کرد: سال گذشته اداره کل راه و شهرسازی ۲ میلیارد تومان اوراق به شهرداری پرداخت کرد که با مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروخته شد.

جمشیدی افزود: در بحث آسفالت معابر هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قرار داد با پیمانکار بسته شد که ۵ میلیارد و و ۷۰۰ تومان از منابع جاری شهرداری پرداخت شده است، علاوه بر این زیرسازی و جداول بهه عهده شهرداری است.

وی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به اینکه امیدواریم با طرح بازآفرینی آسفالت معابر محله پشت کمربندی امسال تمام شود، اظهار کرد: یک طرح بازآفرینی دیگر هم در محله کاظم آباد و علی اکبری توسط اداره کل راه و شهر سازی انجام می‌شود، اما زیرسازی و جداول بر عهده شهرداری است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1656309

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =