امیر سرتیپ قربانی : هوانیروز ایران قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه است

ایرنا نوشت: فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه شعار ما می‌توانیم در جمهوری اسلامی به کار عملیاتی تبدیل شده است، گفت: امروز بعد از ۴۴ سال تحریم، هوانیروز به عنوان قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه شناخته می‌شود و از توان رزمی، آمادگی و قدرت بازدارنگی بالایی برخوردار است.

امیر سرتیپ خلبان «یوسف قربانی» روز شنبه در آیین رونمایی از ۲ فروند بالگرد و چند طرح دیگر که در پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه برگزار شد، افزود: امروز بعد از ۴۴ سال بالگردهای ما تعمیر می‌شوند و در یک نهضت بزرگ قطعه سازی و به روز کردن سامانه های دید در شب روی بالگردها انجام می‌گردد که این تکنولوژی ها فقط در اختیار تعداد محدودی از کشورها است.

اقتدار جمهوری اسلامی زبان زد تمام تحلیلگران و پژوهشگران نظامی است

وی با اشاره به اینکه قدرت تسلیحاتی هوانیروز روی دور بُرد، نقطه زنی و هوشمند بودن طراحی شده است، تصریح کرد: بالگردهای ما امروز مجهزترین و به روز ترین تسلیحات موجود در دنیا را دارند و این قدرت در هوانیروز وجود دارد که این توانایی در رزمایش ها و مانورها به خوبی خود را نشان می‌دهد بطوریکه شکست ناپذیری هوانیروز در هیچ عملیاتی از دفاع مقدس و مخصوصا پیروزی در عملیات مرصاد، گواه این مدعا است.

این فرمانده ارتش، اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه و جهان را زبانزد تمام تحلیلگران و پژوهشگران نظامی عنوان کرد و در ادامه اظهار داشت: امروز اگر در دنیا قرار باشد تحولاتی اتفاق بیفتد نقش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در دکترین نظامی کشورها، بی بدیل است بطوریکه در سفر اخیر رییس جمهور روسیه و ترکیه به ایران شاهد رهنمودهای راهگشای مقام معظم رهبری در خصوص جلوگیری از کشتار مردم بیگناه و جلوگیری از ماموریت ناتو بودیم.

امیر قربانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از ابتدا مورد آسیب و گزند گروه های معاند و دشمنان بود، گفت: بسیاری از تحلیل گران غربی عنوان کردند ما برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی خیلی هزینه می‌کنیم اما رهبر جمهوری اسلامی با یک سخنرانی همه نقشه های ما را خنثی می‌کند و باید بدانیم که انقلاب اسلامی یک حکومت الهی و نورانی است که با وجود این همه سازمان جاسوسی در دنیا تاکنون از گزند آنها در امان بوده است.

امیر سرتیپ قربانی : هوانیروز ایران قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه است

بیشتر بخوانید:

اگر هوانیروز در مرصاد نبود شاید سرنوشت جنگ تغییر می‌کرد

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی در ادامه سخنانش رویش های به وجود آمده بعد از ۴۴ سال از پیروزی انقلاب را یکی از برکات این نظام الهی برشمرد و افزود: امروز جوانانی رشد کرده اند که دارای روح ولایتمداری، ایثارگری و شجاعت هستند و در عین حال مانند دوران امام علی (ع) کسانی هم بودند که از قطار انقلاب پیاده شدند اما گسترش فرهنگ شهادت در جوانان دستاوردی بزرگ برای انقلاب محسوب می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص عملیات مرصاد و به بهانه سالگرد این عملیات غرورآفرین هم گفت: در آن زمان پنج هزار منافقی که ادعای حمایت از مردم را داشتند دست در دامن دشمن کرده و بعد از امضای قطعنامه از داخل و خارج بر علیه مردم شورش کردند و به لطف خدا از سال ۶۷ تاکنون اثری از منافقین دیده نمی‌شود و طومار آنها در مرصاد پیچیده شد و اگر هوانیروز در آن مقطع نبود شاید سرنوشت جنگ تغییر می‌کرد.

در انتهای این مراسم از کارکنان برتر هوانیروز کرمانشاه تجلیل و از ۲ فروند بالگرد این پایگاه با حضور امیر قربانی رونمایی شد.

۲۱۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1656717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =