نخستین لیگ تخصصی «ماراتن نسخه سبز» رونمایی شد

مراسم رونمایی از نخستین لیگ تخصصی «ماراتن نسخه سبز» با حضور مسئولان فدراسیون ورزش های همگانی و رئیس اداره توسعه ورزشهای همگانی و قهرمانی وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ با اعلام روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، نخستین لیگ تخصصی «ماراتن نسخه سبز» از برنامه های انجمن پیلاتس است که ویژه دانشجویان، پزشکان و پرستاران دانشگاه های علوم پزشکی ایران در نظر گرفته شده است.

مراسم‌ رونمایی از این لیگ امروز دوشنبه با حضور افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی، ایمان متقیان نژاد رئیس انجمن پیلاتس و محمدحسین میرزا راه کوشکی رئیس اداره توسعه ورزشهای همگانی و قهرمانی وزارت بهداشت برگزار شد.

در آغاز این مراسم ایمان متقیان نژاد رئیس انجمن پیلاتس گفت: فدراسیون ورزشهای همگانی در روزهای اوج و طلایی خود به سر می برد و با دست خالی و بدون حمایت طرح های خودش را به مرحله اجرا در می آورد.

وی با اشاره به ١٥ طرح ملی فدراسیون ورزش های همگانی تصریح کرد: لیگ «ماراتن نسخه سبز» یکی از این طرح هاست که به دنبال طرح ها و برنامه های پرتعداد فدراسیون ورزشهای همگانی به اجرا در خواهد آمد.

متقیان نژاد با بیان اینکه فدراسیون ورزش های همگانی می تواند سازمان تخصصی در کشور باشد، گفت: لیگی که امروز از آن رونمایی شد، نتیجه یک سال برنامه ریزی است. این لیگ از ٢٦ مهر آغاز می شود و به مدت ١٠ هفته ادامه دارد.

افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی نیز با اشاره به فرارسیدن محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: هیچ چیز در دنیا به اندازه آزادگی و شرافت ارزش ندارد، امام حسین (ع) هم با حرکت عاشورایی خود نشان داد برای پاسداشت ارزش های انسانی می توان از هر آنچه داریم، گذشت. امتی که انسانیت را در راس ارزش های خود می شمارد، عدالت در تار و پوزش نمایان است، اگر عدالت نباشد فرهنگ عاشورا شکل نمی گذرد.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با بیان اینکه وقتی صحبت از حرکت جهادی فدراسیون می شود در واقع حرکت برای خدمت به مردم ارزش پیدا می کند، یادآور شد: به این باور رسیدیم که اصالت با مردم است و فعالیت ها باید به میزانی باشد که در خدمت تندرستی و سلامت مردم باشند اگر در کشور میلیون ها بیمار به خاطر کم تحرکی وجود دارد، این موضوع فخری برای جامعه ورزش نیست بلکه خجالت زدگی ورزش را نشان می دهد.

وی با تاکید بر اینکه اصلی ترین شاخص موفقیت ما کاهش بیماری هایی است که بر اثر کم تحرکی ایجاد می شوند، خاطرنشان کرد: ایران یکی از ۱۰ کشور مبتلا به کم تحرکی است، سبک زندگی مردم تغییر کرده و آنها به سمت کم‌ تحرکی می روند. همین موضوع سالانه باعث میلیاردها تومان هزینه می شود که خود در شرایط اقتصادی امروز خسارت به حساب می آید.

افشین ملایی با طرح این پرسش که «چرا افراد در پارک به صورت معنادار ورزش نمی کنند؟ باید انتظار داشت آنها شغل را شان را رها کنند و به ورزش بپردازند؟»، افزود: دولت به این نتیجه رسیده به مردم یارانه دهد تا به سمت ورزش سوق پیدا کنند. امروز دولت انقلابی باید سرفصل جدیدی برای مردم ارائه دهد به ویژه که سلامت مردم روی هر پدیده ای در جامعه تاثیر دارد اینگونه که اگر رویکردی منفی باشد آن را مثبت می کند و اگر مثبت باشد آن را تقویت و بیشتر می کند.

وی با مطرح کردن این موضوع که ریاست محترم جمهوری باید دلیل کم تحرکی را از وزارت ورزش و دیگر سازمان ها مطالبه کند، این هشدار را داد که در سال ها و دهه های آینده تاثیرات کم‌تحرگی از سیل و طوفان بیشتر خواهد شد و همین مسئله بزرگ‌ترین چالش حاکمیت می شود.

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در پایان ابراز امیدواری کرد که روزی فرا برسد که ورزش با کاهش آمار کم‌تحرکی ارزیابی شود.

همچنین در این مراسم محمدحسین میرزا راه کوشکی رئیس اداره توسعه ورزشهای همگانی و قهرمانی وزارت وزارت بهداشت و درمان به صحبت های مطرح شده توسط افشین ملایی و نکات منفی و مثبت آن اشاره کرد و گفت: آمارها نشان می دهد در مرحله بحرانی هستیم اما خودمان اطلاع نداریم.

وی گفت: یکی از نکات مهم موضوع ساختارسازی است به گونه ای که به اجرای طرح ها کمک کند. این یکی از تعهدات ما به حساب می آید.

این مقام مسئول با تقدیر از انجمن پیلاتس بابت راه اندازی نخستین لیگ تخصصی «ماراتن نسخه سبز» نسبت به نتیجه و تاثیرات این لیگ ابراز امیدواری کرد.

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1657555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =