قدردانی خطیب جمعه شیراز از رد درخواست داعش از سوی خانواده یک فرمانده شهید سپاه

ایسنا نوشت: آیت‌الله دژکام با اشاره به حرکت بزرگ خانواده حاج عبدالله اسکندری، فرمانده شهید سپاه پاسداران در رد درخواست داعش گفت: به خانواده شهید می‌گوییم شما تنها نیستید تا آرمان‌های انقلابی و نهضت حسینی مردم ایران تحقق پیدا کند.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی با اشاره به حدیث "ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاح" اظهارداشت: در این حدیث بر هدایت خلق تاکید شده چرا که انسان به صورت فردی و اجتماعی نیاز به هدایت دارد.

وی با بیان اینکه چراغ فروزان هدایت بشریت امام حسین (ع) است، گفت: امام حسین(ع) برای اینکه چراغ هدایت باشد کاری کرده که ملائکه آسمان به تعجب ایستادند؛ ایشان در روز عاشورا هدایایی به پیشگاه الهی آورد و آنها را بذل کرد تا مردم هدایت شوند.

وی با بیان اینکه این چراغ روشن است تا همه بدانند مسیر هدایت از مسیر اهل بیت(ع) می‌گذرد عنوان کرد: ما نیز باید قابلیت هدایت پیدا کنیم تا از این هدایت برخوردار شویم چرا که در قرآن هدایت و اهتدا به کار می‌رود؛ هدایت‌پذیری کار ما و هدایت‌گری کار امام حسین(ع) است.

واکنش امام جمعه شیراز به درخواست داعش از خانواده یک فرمانده شهید سپاه پاسداران

بیشتر بخوانید:

دژکام با اشاره به اینکه امسال شیراز برای اینکه اثبات کند که مردمش اهل تمسک به سفینه نجات هستند، یک سردار شهید سر از تن جدا به میدان می‌آورد گفت: شهید سرافزار و سربلند مدافع حرم و چهره تابناک مقاومت حاج عبدالله اسکندری پس از 8 سال که سرش از بدنش جدا شده، آمده است هر چند اکنون نیز که بدن کشف شده ما سر را از غاصبان شام طلبکار هستیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه محبت اهل بیت(ع) هیچ وقت از دل ایرانی‌ها بیرون نرفته است افزود: فضای عاشورای امسال شیراز با این صحنه‌ای که پیش آمده باید متفاوت باشد، روز عاشورا همه هیئات برنامه خود را طوری تنظیم کنند که امسال عاشورای زنده شیراز را همه مردم جهان به تماشا بنشینند.

وی با بیان اینکه حرم سوم اهل بیت امسال عاشورایی تازه خواهد داشت، گفت: بگذارید همه مردم دنیا فریاد لبیک شما را از حرم سوم اهل بیت در تشییع جنازه شهیدی که در دفاع از حریم اهل بیت به شهادت رسیده بشنوند و بدانند که عشق اهل بیت(ع) با رگ، پوست و جان ما آغشته شده و از هر چه دست برداریم از محبت امام حسین(ع) دست بر نخواهیم داشت.

امام‌ جمعه شیراز با اشاره به حرکت بزرگ خانواده این شهید در رد درخواست داعش افزود: به خانواده شهید می‌گوییم شما تنها نیستید تا آرمان‌های انقلابی و نهضت حسینی مردم ایران تحقق پیدا کند.

217

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1658915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =