خطیب جمعه کرج : باید دست «خبرنگارنماها» کوتاه شود تا بصیرت افزایی در جامعه گسترده شود

مهر نوشت: آیت‌الله حسینی‌همدانی گفت: باید دست خبرنگارنماها کوتاه شود تا با دوری از گسترش کذب و امور خلاف واقع، روحیه مطالبه‌گری و بصیرت افزایی در جامعه گسترده شود.

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرج که در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: ۱۴ مرداد روز حقوق بشر اسلامی معرفی شده است و ما باید بدانیم که اسلام از همان ابتدا برای بشر و همه موجودات زنده حقوق و ارزش‌های مختلف قائل بوده است.

وی بیان کرد: امروز قدرت‌های جهانی به اسم حقوق بشر کشورهای دیگر را تحت فشار و جنایات خود قرار می‌دهند. امام جمعه کرج تصریح کرد: برای مثال در آمریکا انبوه جنایات در حال انجام است است و همین جنایات تاریخ آمریکا برای رسوایی تمام مدعیان حقوق بشر غربی کافی است.

آیت‌الله حسینی‌همدانی خاطرنشان کرد: در تاریخ آمریکا بیش از ۱۰۰ میلیون سرخپوست در جریان شکل گیری آمریکای امروزی کشته شدند و برخورد با آنها به نوعی بوده که گویا این افراد اصلاً انسان نیستند.وی گفت: این کشور متخاصم برای جنایات و دخالت‌های خود هیچگاه از کشورهای دیگر عذرخواهی نکرده و نمی‌کند.

نماینده ولی فقیه در البرز اظهار کرد: برای مثال آمریکا به دلیل جنایات اتمی که در حق مردم ژاپن کرد هیچ گاه عذرخواهی نکرد و با حضور در جنگ جهانی دوم عامل مرگ بیش از ۲ میلیون انسان شد.وی ادامه داد: آمریکا در جنگ ویتنام هم عامل جنایات و قتل انسان‌های بی گناه بسیاری شده است.

آیت‌الله حسینی‌همدانی بیان کرد: در طول ۱۵۰ سال گذشته جنایات آمریکا در حق کشور ما هم بسیار زیاد بوده است و به ویژه بعد از انقلاب اسلامی این فشارها مضاعف شده است.

خطیب جمعه کرج : خدا را شاکریم ، خطبه‌های نماز جمعه کرج ، بوق تبلیغاتی دشمنان را  عصبانی کرده

بیشتر بخوانید:

وی خاطرنشان کرد: آمریکا در سال‌های گذشته با تحریم‌های ظالمانه و با استفاده از روش‌های مختلف سعی در خدشه دار کردن چهره انقلاب اسلامی داشته اما به فضل الهی هیچگاه موفق نبوده و نتوانست روحیه مقاومت و ایثار که میراث امام حسین (ع) است را از مردم ایران بگیرد.

امام جمعه کرج گفت: خوب است جوانان یک بار تاریخ مشروطه را مطالعه و از آن درس بگیرند. یکی از این درس‌ها و موارد مهمی که درباره آن باید مطالعه شود، شهادت شیخ فضل الله نوری است.

وی ادامه داد: خیانت، جهل، تبلیغات مسموم، سکوت خواص و عدم حمایت توده‌های مردم باعث شد که در مشروطه رسوخ شود و مشروطه از سیر خود خارج شده و با انحراف همراه شود تا جایی که شیخ فضل الله نوری شهید فتنه شد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی اظهار کرد: اگر فضایی برای موارد خاص در نظر گرفته شده باید برای همان موضوع مورد استفاده قرار گیرد و نهادهای نظارتی باید برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم اقدامات لازم را انجام دهند.

وی بیان کرد: این روزها در استان برخی افراد با قانون، اعمال خلاف قانون می‌کنند و برخی تخلفات با مقدمات قانونی صورت گرفته است که باید شناسایی و جلوگیری شود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه روز هفدهم مرداد روز خبرنگار نامیده شده است، تصریح کرد: امروز در گام دوم انقلاب و گسترش فرهنگی انقلاب اسلامی، نقش رسانه‌ها و به ویژه خبرنگاران بسیار مهم است.

وی متذکر شد: باید دست خبرنگارنماها کوتاه شود تا با دوری از گسترش کذب و امور خلاف واقع، روحیه مطالبه‌گری و بصیرت افزایی در جامعه گسترده شود.

21231

کد خبر 1658919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =