خطیب جمعه بندرعباس : بازنشستگان از نظر معیشتی شرایط سختی را تجربه می‌کنند؛ دولت خدمتگزار تدبیر کند

تسنیم نوشت: حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده با اشاره به حادثه خیز بودن ایران گفت: ایران ششمین کشور حادثه‌خیز جهان محسوب می‌شود به همین جهت نیازمند یک مدیریت جدید در حوزه مدیریت بحران هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس، ضمن بیان تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام حسین (ع)، اظهارداشت: امام حسین (ع) جهاد تبیین را قبل از عاشورا آعاز کردند و سعی کردند مسائل مهمی را برای فهم درست و درک صحیح قیام مطرح کنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان،با ذکر این نکته که از تمام عزاداران حسینی قدردانی می‌کنم، عنوان کرد: گاهی اوقات جنبه‌های شور امام حسینی در عزاداری‌ها بسیار خوب است اما جنبه‌های شعوری قیام امام حسین (ع) کمرنگ و بی‌رنگ است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، شور و شعور حسینی را ۲ بال برای هیات‌های مذهبی دانست و بیان کرد: هیات‌های مذهبی تلاش کنند که هر ۲ بخش شور و شعور حسینی برای افزایش محبت و معرفت مردم نسبت به اهل بیت مورد تاکید قرار گیرد.

وی، ضمن قدردانی از قشر بازنشسته، خاطرنشان کرد: بازنشستگان از نظر معیشتی شرایط سختی را تجربه می‌کنند چراکه هزینه‌های این افراد سال به سال افزایش پیدا می‌کند و نباید تصور کرد که انسان با بالا رفتن سن نیاز مالی کمتری دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده گفت: برخی تصور می‌کنند که فرد بازنشسته فرزندان خود را به خانه بخت فرستاده است و هزینه‌های مصرفی بسیار پایینی‌ دارد که امری اشتباه است. امام جمعه بندرعباس، گفت: امیدوارم دولت خدمتگذار برای بازنشستگان که یک عمر برای نظام و مردم زحمت کشیده‌اند تدبیری بیندیشد.

خطیب جمعه بندرعباس : بازنشستگان از نظر معیشتی شرایط سختی را تجربه می‌کنند؛ دولت خدمتگزار تدبیر کند

بیشتر بخوانید:

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، ضمن تاکید بر لزوم بازنگری بر سیاست‌ها و ساختار مدیریت بحران کشور، تشریح کرد: ایران ششمین کشور حادثه‌خیز جهان محسوب می‌شود به همین جهت نیازمند یک مدیریت جدید در حوزه مدیریت بحران هستیم.

وی عنوان: طی ۳ سال اخیر در استان هرمزگان با مشکلات و حوادث غیر مطرقبه زیادی روبرو بودیم که نشان داد سیاست‌ها و ساختار مدیریت بحران کشور ناقص و نیازمند اصلاح و تغییر است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، اساسی‌ترین مشکل هرمزگان را نگاه امدادرسانی پس از حادثه دانست و ابراز کرد: برخی منتظر هستند حادثه اتفاق بیافتتد سپس به فکر عمل می‌افتند؛ در حالیکه مدیریت بحران بیش از هر چیزی در حوزه پیشگیری تعریف می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با اشاره بیان کرد: هزینه‌هایی که بابت خرابی‌های حوادث پرداخت می‌شود به مراتب بیشتر از هزینه‌های پیشگیری است که باید به آن توجه کرد.

وی خاطرنشان کرد: امروز شرایط به گونه‌ای نیست که بتوان چالش‌ها و حوادث را با چادر مدیریت کرد. امروز استان‌های جنوبی نیازمند تامین کانکس هستند.

امام جمعه بندرعباس گفت: اگر در زلزله غرب هرمزگان کانکس‌ها نبودند با چالش‌های بسیار جدی روبرو می‌بودیم.

۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1658929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =