با پرفروش‌ترین خودروهای جهان آشنا شوید/عکس

همشهری آنلاین نوشت: تسلا مدل Y بدون شک موفقیت چشمگیری داشته و تا حد زیادی موفق‌ترین کراس اوور الکتریکی از منظر فروش بوده است.

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، در سخنرانی در جلسه سالانه سهامداران این شرکت ادعا کرد که مدل Y امسال از نظر درآمد، پرفروش‌ترین خودروی جهان خواهد بود. علاوه بر این، ماسک اظهار داشت که Y در سال ۲۰۲۳ خودروی شماره یک جهان خواهد شد.

در حال حاضر تویوتا کرولا پرفروش‌ترین خودروی جهان است. سال گذشته حدود یک میلیون و ۱۱۵ هزار دستگاه از این مدل فروخته شده است. برای مقایسه، تسلا به طور کلی ۹۳۶ هزار و ۲۲۲ دستگاه خودرو در سال ۲۰۲۱ فروخت. با این حال، این شرکت به سرعت در حال افزایش حجم فروش به صورت سالانه است و در مسیر رسیدن به بیش از ۱.۳ میلیون خودرو در سال ۲۰۲۲ است. این مهم با وجود مشکلات زنجیره تامین همچنان ادامه دارد.

این خودرو پرفروش‌ترین در جهان خواهد شد | امیدواری به شکستن رکورد ژاپنی

هنگامی که چنین مشکلاتی کاهش یابد و گیگا تگزاس و گیگا برلین با ظرفیت کامل کار کنند، کاملا قابل قبول است که مدل Y بتواند از نظر حجم کلی به پرفروش‌ترین خودروی جهان تبدیل شود.

این خودرو پرفروش‌ترین در جهان خواهد شد | امیدواری به شکستن رکورد ژاپنی

موفقیت مستمر مدل Y در فروش با توجه به گرانی آن بیشتر قابل توجه است. پیش از این هرگز یک خودروی ۷۰ هزار دلاری تقریبا ۱۵۰ هزار دستگاه در هر سه ماه نفروخته بود. (تسلا تنها ارقام فروش ترکیبی مدل‌های ۳ و Y را ارائه می‌دهد، بنابراین فروش دقیق مدل Y ناشناخته است).

علاوه بر این، تصمیم تسلا برای تمرکز انحصاری تولید گیگا برلین بر روی مدل Y به این معنی است که تحویل اروپا با سرعت بسیار بیشتری نسبت به قبل انجام می‌شود.

این خودرو پرفروش‌ترین در جهان خواهد شد | امیدواری به شکستن رکورد ژاپنی

بیشتر بخوانید:

217 46

کد خبر 1659760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =