اکبر زنجانپور با یک نمایش به تئاتر بازمی‌گردد

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه نوزدهم مرداد با اکبر زنجانپور بازیگر و کارگردان پیشگام تئاتر کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه نوزدهم مرداد با حضور در منزل اکبر زنجانپور بازیگر و کارگردان پیشگام تئاتر، سینما و تلویزیون کشورمان با این هنرمند دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران نیز نظری را همراهی می کرد.

بخشی از این دیدار به بیان خاطرات هنری اکبر زنجانپور و خاطرات دوران دانشجویی کاظم نظری و اتابک نادری که از دانشجویان این هنرمند بودند، سپری شد و در بخش دیگر هم این هنرمند پیشکسوت به بیان آسیب‌ها و نقاط قوت و ضعف تئاتر و ارائه نظراتی برای بهبود شرایط تئاتر پرداخت.

به گفته زنجانپور، وی پیش از همه‌گیری ویروس کرونا درصدد آماده‌سازی نمایشی برای اجرا در مجموعه تئاتر شهر بوده است که این اقدام همچنان بی‌نتیجه مانده است. بر این اساس، در نظر گرفته شد تا با توجه به برنامه‌ریزی‌های اجرایی مجموعه تئاتر شهر و پس از برگزاری جلسه‌ای بین سیدمحمدجواد طاهری مدیریت مجموعه با این هنرمند پیشکسوت، فضا و زمان مناسبی برای اجرای این اثر نمایشی در نظر گرفته شود.

اکبر زنجانپور با یک نمایش به تئاتر بازمی‌گردد

این بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر کشورمان با بیان اینکه این دیدارها و جلسات بسیار مفید و کارگشاست، گفت: بعد از این دیدار انرژی مثبت و حال خوبی دریافت کردم و امیدوارم این دیدارها ادامه‌دار و نتیجه‌بخش باشد.

در پایان این جلسه پیشنهاد شد، جشنواره‌های استانی کشور که پیش از آغاز چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سراسر کشور برگزار می‌شود با پیامی از سوی اکبر زنجانپور بازیگر، کارگردان و مدرس پیشکسوت تئاتر افتتاح شود.

این ملاقات اولین برنامه از دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان پیشکسوت عرصه تئاتر بود که از این پس با هدف تکریم و تسهیل فعالیت‌های هنرمندان پیشکسوت این عرصه انجام گرفت.

مدیر کل هنرهای نمایشی، در نظر دارد تا طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده به صورت هفتگی و منظم به دیدار با پیشکسوتان و استادان عرصه تئاتر بپردازد.

براساس اعلام اداره کل هنرهای نمایشی این دیدارها با توجه به رویکرد دولت جدید و تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر توجه و تکریم هنرمندان پیشکسوت به عنوان ثروت و سرمایه اصلی ما در جهت تحقق عدالت فرهنگی و لزوم استفاده از نظرات این عزیزان در حوزه سیاست‌گذاری عرصه فرهنگی صورت می گیرد. این در حالی است که تکریم مقام استادان هنر، مشورت و استفاده از نقطه نظرات آن‌ها به منظور بهره‌برداری در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های تئاتر کشور و توجه بیش از پیش به مطالبات و خواسته‌های آن‌ها و فراهم کردن تسهیلات لازم به منظور فعالیت پیشکسوتان در عرصه تئاتر به صورت مستمر از دیگر اولویت های این دیدارهای صمیمانه عنوان شده است.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1660806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =