معاون پارلمانی رئیسی : گرایش جهانی خوبی به ایران وجود دارد / نگاه کشورهای آمریکا لاتین به کشور ما قابل تامل است

ایسنا نوشت: حسینی گفت: همانطور که ادارات‌ کل جنوب کرمان مستقل شدند باید مابقی کار نیز انجام شوند و خبرهای خوبی در راه است و باید جنوب کرمان ارتقا پیدا کند و ۲۱ مردادماه یک روز به یادماندنی برای مردم این منطقه باشد.

سید محمد حسینی شامگاه پنجشنبه ۲۰ مردادماه در جلسه شورای اداری جیرفت با اشاره به توصیه های رئیس جمهور نسبت به رفع محرومیت جنوب کرمان گفت: اگر چه برخی از شهرستان ها خواستار حضور رئیس جمهور بودند اما آیت الله رئیسی جنوب کرمان را در اولویت برنامه های خود قرار دادند و این موضوع نشان از اهتمام ویژه دولتمردان برای حل مشکلات ریشه ای این منطقه دارد.

معاون حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور با تبیین اهداف سفرهای هیات دولت به استان ها افزود: این سفرها قبل از انجام، جمع بندی می شوند و در حد وسع و توان و آنچه میسر است مواردی تصویب و پیگیری خواهند شد و معاون اجرایی رئیس جمهور بعد از سفر، تک تک مصوبات را بررسی می کند و اعتبار هم تخصیص پیدا می کند و این طور نیست فقط صحبت بکنیم و همه چیز رها شود و با این اوصاف این امیدواری وجود دارد که سفرها منشا تحول شود.

معاون پارلمان رئیسی : گرایش جهانی خوبی به ایران وجود دارد / نگاه کشورهای آمریکا لاتین به کشور ما قابل تامل است

بیشتر بخوانید:

وی از تغییر نوع نگاه به مبادلات تجاری خبر داد و افزود: با مجموع کارهایی که انجام می شود برای مبادلات تجاری یک جهش صورت خواهد گرفت و یک گرایش خوبی به سمت ایران در سطح جهانی وجود دارد و کشورهای آمریکا لاتین نگاهشان به کشور ما قابل تامل است.

حسینی ایجاد یک موج را مرهون شهادت سردار سلیمانی دانست و گفت: بعد از شهادت سردار سلیمانی یک موج در سطح دنیا ایجاد شده است که نگاه خود باروری را تقویت کرده است.

وی رونق و صادرات محصولات کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در کنار بخش کشاورزی نیاز به صنایع جنبی داریم که در همین راستا نیز جدایی و احیای وزارت بازرگانی در دستور کار است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید از تولید و بخش خصوصی حمایت شود افزود: این ادغام وزارت خانه ها را رهبری مورد انتقاد قرار دادند و تجربه نشان داده است وزارت خانه ها باید تفکیک شوند.

وی با اشاره به تبعات ناشی از جنگ اوکراین گفت: جنگ اوکراین یک بحران در دنیا به ویژه در بحث منابع غذایی ایجاد کرده است که تورم زا شده اما تا کنون توانستیم بیش از ۷ میلیون تن گندم خریداری کنیم که یک عملکرد قابل توجهی است.

وی از تاخیر سفر هیات دولت به استان کرمان نیز عذرخواهی کرد و گفت: تاخیر در سفر هیات دولت باید با برکات سفر جبران شوند و نتایج برای مردم ملموس باشند و این شور و نشاط و امید را زنده نگه داریم.

۲۱۲۳۱

کد خبر 1661072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =