خبر سخنگوی دولت درباره افزایش حقوق بازنشستگان و قانون رتبه بندی معلمان

مهر نوشت : بهادری جهرمی درباره آخرین وضعیت اجرای قانون رتبه بندی معلمان، خاطرنشان کرد: خبر خوش آنکه بعد از بیش از ۱۰ سال بلاتکلیفی معلمان، پیش از یک‌سالگی دولت سیزدهم وعده رئیس‌جمهور به مرحله اجرا در آمد

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت صبح امروز (سه شنبه) در نشست خبری، گفت: ما در آستانه یک‌سالگی دولت قرار گرفته‌ایم و به پیشواز هفت دولت می‌رویم در این راستا هم گزارش عملکرد دولت در بخش‌های اجرایی کشور به منظور ارائه به مردم آماده شده است و وزرا در این روزها نشست‌های خبری متعددی آغاز و برگزار کردند.

«دولت مردم» شعار هفته دولت
وی عنوان کرد: گزارش‌های مکتوب هم در برخی موارد در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته و بعد از این هم ادامه خواهد داشت. در این راستا ستاد بزرگداشت هفته دولت در دولت تأسیس شده تا در مورد افتتاح طرح‌هایی که به بهره برداری رسیدند و در هفته دولت به افتتاح خواهند رسید برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

سخنگوی دولت بیان کرد: نمایندگان دولت در این ایام به تمامی استان‌ها سفر خواهند کرد تا با حضور در استان‌ها به نمایندگی از دولت با تشکیل میز خدمت و افتتاح طرح‌ها، اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

بهادری جهرمی افزود: شعار هفته دولت امسال با توجه به اولویت‌های عملکردی دولت و گفتمان دولت سیزدهم «دولت مردم» انتخاب شده است و هفته دولت هم بر همین اساس نامگذاری شده است. روز چهارشنبه دوم شهریور ماه به ترتیب عناوین «میثاق با ولایت»، پنجشنبه «فسادستیزی و عدالت»، «تحول و خلاقیت خانواده» و «سلامت اخلاق و معنویت»، «دانش و پیشرفت» و «شجاعت و عقلانیت» انتخاب شده است.

رتبه بندی معلمان بعد از ۱۰ سال در حال اجرا است
وی درباره آخرین وضعیت اجرای قانون رتبه بندی معلمان، خاطرنشان کرد: خبر خوش آنکه بعد از بیش از ۱۰ سال بلاتکلیفی معلمان، پیش از یک‌سالگی دولت سیزدهم وعده رئیس‌جمهور به مرحله اجرا در آمد. اساساً آئین نامه قانوناً در چارچوب قانون تعریف می‌شود و امکان خروج از قانون وجود ندارد و اصلاحات لازم در تبیین نامه صورت گرفته و رتبه بندی معلمان اجرا شده و سازمان برنامه و بودجه مبلغی را به عنوان علی الحساب در اختیار گرفته و پیش از تکمیل فرآیند، مبالغی به صورت علی الحساب در پایین‌ترین سطح رتبه بندی پرداخت خواهد شد و پس از آن تکمیلی پرداخت می‌شود.

سخنگوی دولت در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری، تصریح کرد: سازمان امور اداری و استخدامی کشور پیش از این پیشنهادی برای افزایش حقوق این عزیزان ارائه داده بود و با سازمان برنامه و بودجه جلسات مشترکی تشکیل شد و افزایش حقوق کارمندان دولت با تمرکز بر افرادی که دریافتی پایین‌تری دارند پیشنهاد شد و باید این پیشنهاد مراحل نهایی خود را طی کند تا امکان اجرایی شدن آن فراهم شود؛ پیش‌بینی ما این است تا پایان ماه آینده این موضوع فراهم شود.

دولت به دنبال ساخت ماهواره‌های کاملاً بومی است
بهادری جهرمی پیرامون تولید سه نسخه دیگر از ماهواره خیام، بیان کرد: ما بعد از یک دوره رخوت در صنعت فضایی، این دولت تحول را در این حوزه آغاز کرده است و دولت مصمم است عقب ماندگی در این حوزه جبران شود. برای تحول در صنعت فضایی دو مسیر باید دنبال شود. یک مورد، رفع ایرادات قبلی از قرارداد قبلی ماهواره خیام بود و به حمدالله شاهد پرتاب آن هم بودیم. سه ماهواره مشابه دیگر که به تدریج میزان مشارکت دانشمندان ایرانی در طراحی و اجرای این ماهواره‌ها افزایش پیدا خواهد کرد برنامه ریزی شده است.

وی افزود: عُمر ماهواره خیام حدوداً پنج ساله است و در این ایام باید به فکر جایگزین آن باشیم. دولت به دنبال ساخت ماهواره‌های کاملاً بومی و با قابلیت‌های این ماهواره است که به صورت موازی پیش رود.

خبر مهم سخنگوی دولت درباره افزایش حقوق بازنشستگان و قانون رتبه بندی معلمان

بیشتر بخوانید:

گزینه وزارت کار تا پایان شهریورماه معرفی می‌شود
سخنگوی دولت در رابطه با دلیل عدم معرفی وزیر پیشنهادی کار به مجلس، گفت: مطابق قانون مهلت قانونی دولت برای معرفی وزیر سه ماه است و تأخیری در این زمینه صورت نگرفته و در زمان قانونی، شخص مورد نظر معرفی خواهد شد و تا پایان شهریور ماه گزینه مدنظر دولت به مجلس معرفی خواهد شد و وزارتخانه متولی دارد و بلاتکلیف نمانده است. بهادری جهرمی در رابطه با آخرین وضعیت برجام تصریح کرد: جلسات مربوطه برگزار شده و خبر جدیدی بیش از آن چه وزارت مربوطه اعلام کرده است اتفاق نیفتاده است.

تورم ۱۲ ماهه ما ۱۸ درصد کاهش پیدا کرده است
وی درباره اقدام دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و اثرات مثبت این اقدام برای مردم، گفت: همه ما می‌دانیم کشور طی سال‌های اخیر در شرایط اقتصادی خوبی به سر نمی‌برد. تورم‌های قریب به ۶۰ درصدی در شهریور سال گذشته شرایط را برای همه سخت کرده بود و اصلاح این وضعیت نابسامان اقتصادی مستلزم سپری شدن زمان لازم و اقدامات جدی است که یکی از سیاست‌ها، اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها بود.

سخنگوی دولت ادامه داد: میزان حجم نقدینگی کشور در سال ۹۲ حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بوده است و طی ۸ سال حدود ۸ برابر شده است و بمب نقدینگی ایجاد شده است و این حجم از نقدینگی به بازارهای مدنظر خود آسیب می‌زند.

بهادری جهرمی تاکید کرد: دولت توانسته است سیر صعودی نقدینگی را به جهت دیگری هدایت کند و نتیجه آن شده است که رشد اقتصادی که در دهه ۹۰ میانگین ۴ صدم درصدی داشته‌ایم با هدایت نقدینگی با پروژه‌های مانند پیشران‌های اقتصادی و در سه فصل ابتدایی دولت تقریباً ۵ درصد رشد داشته است و عدد تورم امروز به ۴۲ رسیده و تورم دوازده ماهه ما حدوداً ۱۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: تورم ۴۲ درصد میزان بالایی است اما ان شااالله با هدایت مردم و بنگاه‌های اقتصادی این بمب نقدینگی را در گذر زمان کنترل کنیم و شاهد کاهش سیر صعودی تورم باشیم. اگر سیاست مورد نظر پیش گرفته می‌شد با عدد بالاتری از تورم مواجه بودیم.

سفرهای استانی رئیس جمهور بیش از ۴۷۹۸ مصوبه داشت
سخنگوی دولت درخصوص ارزیابی مشخص از سفرهای استانی رئیس جمهور، عنوان کرد: دولت در یکسال موفق شد به تمامی استان‌ها مراجعه داشته باشند و با شنیدن صدا و درد دل مستقیم مردم فاصله دولت و مردم را کمتر کنند. در مورد اجرایی شدن مصوبات فارغ از سفر آخر، بیش از ۴ هزار و ۷۹۸ مصوبه در سفر استانی بوده و رئیس‌جمهور ۳۶۵ دستور صادر کردند و ۲۶۵ دستور در دست اجرا قرار دارد و ۷۰ دستور در دست پیگیری قرار دارند. بیش از هزار جلسه هم برای تحقق دستورات برگزار شده است.

بهادری جهرمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «گفته می‌شود که قرار است وام نهضت ملی مسکن به «خط اعتباری» تغییر کند و بانک مرکزی خط اعتباری تخصیص به نهضت ملی مسکن تخصیص دهد و مسئولان ذی ربط دولت هم با آن موافقت کرده‌اند؛ آیا این موضوع صحت دارد؟» گفت: این دو مسیر مجزا است. منابع تأمین نهضت ملی مسکن متعدد است و خط اعتباری مربوط به منابع ملی صندوق ملی مسکن است تا بتواند در جهت اجرای نهضت ملی مسکن اجرایی شود.

وی افزود: در سال ۱۴۰۱ حدود ۳ هزار میلیارد تومان واریز منابع وجود داشته است. وام‌های اعطایی در نهضت ملی مسکن منابع متعددی دارد و طبق آماری که داریم تا یک ماه قبل حدوداً ۲۰ هزار میلیارد تومان در طول این ایام به عنوان وام مسکن، برای اجرای نهضت ملی مسکن اعطا شده است.

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1662728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =