طالبان: با ۱۶ کشور بدون اعلام رسمی، رابطه دیپلماتیک داریم

ایسنا نوشت: رئیس دفتر سیاسی طالبان در شهر دوحه قطر در مصاحبه ای گفت که دولت این گروه شبه نظامی با بالغ بر ۱۶ کشور رابطه دارد.

سهیل شاهین، رئیس دفتر سیاسی طالبان در شهر دوحه قطر به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: دولت موقت فعلی طالبان در افغانستان با بیش از ۱۶ کشور از جمله روسیه روابط رسمی دارد.

شاهین بیان داشت: اینها کشورهایی هستند که پذیرای دیپلماتهای ما بوده‌اند و ما با آنها عملا روابط دیپلماتیک داریم اما تا کنون این بدون اعلام رسمی در خصوص ایجاد روابط انجام شده است. روسیه یکی از این کشورها است. برخی از این کشورها سفارتخانه در کابل دارند.

سال گذشته میلادی بعد از خروج سربازان آمریکایی از افغانستان و سقوط دولت قبلی مورد حمایت آمریکا در این کشور یک دولت موقت تحت رهبری طالبان در افغانستان مستقر شد. به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان باعث مشکلاتی نظیر آشوب اقتصادی و کمبود مواد غذایی در این کشور شد به نحوی که افغانستان را در آستانه بحران انسانی قرار داده است.

هزاران تن از افغانها پس از این تحولات از این کشور از ترس اقدامات طالبان، وقوع نقض حقوق بشر و محروم سازی زنان و دختران از آزادی هایشان فرار کرده اند.

311311

کد خبر 1663060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =