مزارع پرورش میگو هرمزگان برق دار می شوند

معاون اجرایی رئیس جمهور بر حمایت از مسئله پرورش میگو در استان هرمزگان تاکید کرد و گفت: مزارع پرورش میگو استان هرمزگان با حمایت دولت برق‌دار می‌شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور بر حمایت از مسئله پرورش میگو در استان هرمزگان تاکید کرد و گفت: مزارع پرورش میگو استان هرمزگان با حمایت دولت برق‌دار می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین ،معاون اجرایی رئیس جمهور به همراه استاندار هرمزگان، معاونین استاندار، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل شیلات هرمزگان، مدیران برق استان و جمعی از مسئولان استانی در راستای پیگیری و اجرایی کردن مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری ازروند برق‌رسانی به مزارع پرورش میگو شور دوم بندرعباس بازدید کردند.

سید صولت مرتضوی، معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اینکه تامین برق و برق‌رسانی به مزارع پرورش میگو یکی از ضروریات مهم برای تحقق جهش تولید است، اظهار داشت: بی‌شک این مهم تاثیر بسزایی در افزایش تولید و اشتغال‌زایی برای کشور دارد و استان هرمزگان گام‌های بسیار خوبی در این زمینه برداشته است.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان با بیان اینکه برق‌رسانی به مزارع پرورش میگو موجب افزایش تولید و اشتغال می‌شود اظهار داشت: این مهم پیرو سفر رئیس جمهور محترم و مردمی به هرمزگان و در راستای مصوبات این سفربوده که بخش قابل توجهی از دغدغه‌های تولیدکنندگان میگوی پرورشی و بهره برداران مزارع پرورش میگو را برطرف ساخته است.

مهدی دوستی تصریح کرد: خوشبختانه هزار میلیارد تومان در سفر ریاست محترم جمهور به استان هرمزگان مصوب شد و تاکنون شش مجتمع پرورش میگو از این مهم بهره مند شده اند.

وی تصریح کرد: روند برق رسانی به مزارع پرورش میگو استان ادامه دارد و تا سال ۱۴۰۲ تمامی هزار میلیارد مصوب شده اختصاص می یابد.

در ادامه مدیر کل شیلات هرمزگان تصریح کرد ۵۰ هکتار از اراضی پرورش میگو استان به بیش از ۵۰۰ مگاوات برق رسانی نیاز دارند که در صورت تحقق شاهد ارز آوری یک میلیارد دلاری پرورش میگو و ایجاد اشتغال برای ۳۰ هزار خانواده خواه بود.

عبدالرسول دریایی تصریح کرد: درصورت تداوم حمایت مسئولین از شیلات بی شک فعالیت های شیلات می تواند به عنوان محور اصلی توسعه پایدار استان هرمزگان نقش آفرین باشد.

46

کد خبر 1663431

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =