دستگاه قضا از رسانه‌ها  برای استفاده از قانون دسترسی آزاد به اطلاعات حمایت می‌کند

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: یکی از ابزارهای حمایتی دستگاه قضا از رسانه‌ها قانون دسترسی آزاد به اطلاعات است که رسانه‌ها باید بتوانند از این قانون استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی شعبانی، رئیس کل دادگستری به همراه حسین رجبی دادستان عمومی و انقلاب قزوین و حسینی مدیر روابط عمومی دستگاه قضایی استان که به مناسبت روز خبرنگار در دفتر خبرگزاری خبرآنلاین حضور یافته بود با تبریک این روز، اظهارکرد: خبرنگاران با اطلاع‌رسانی مناسب و دقیق خود نقش مهمی در روشنگری بسیاری از مسائل در جامعه دارند و نگاه دستگاه قضایی استان به عرصه رسانه‌ها، حمایتی است.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی باید از انتشار اخبار کذب و تشویش اذهان عمومی دوری کنند، افزود: اصحاب رسانه باید در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی فعالیت کنند و اگر انتقادی هم مطرح می‌شود قطعا باید به دور از توهین و اخبار کذب باشد.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: یکی از ابزارهای حمایتی دستگاه قضا از رسانه‌ها، قانون دسترسی آزاد به اطلاعات است که رسانه‌ها باید بتوانند از این قانون استفاده کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

در این دیدار از فعالیت همکاران خبرگزاری خبرآنلاین در انعکاس خبر تقدیر شد.

کد خبر 1663488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =