کشف سلاح از خانه متهمی که در اینترنت علیه نظام مطلب می‌نوشت

فرمانده انتظامی خمین از شناسایی و دستگیری عامل تشویش اذهان عمومی درفضای مجازی و کشف یک قبضه سلاح کمری با ۱۳ تیر جنگی دربازرسی از منزل متهم در این شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ هادی افراسیابی توضیح داد:کارشناسان پلیس پس از آنکه با رصد و پایش فضای مجازی ، از فعالیت توهین آمیز یک کانال اینستا گرامی با درج مطالبی بر علیه نظام اسلامی به قصد تشویش اذهان عمومی مطلع شده و بلافاصله بررسی این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی خاطر نشان کرد: مأموران پلیس امنیت عمومی شهرستان خمین با اقدامات فنی و اطلاعاتی مدیر کانال اینستاگرامی را شناسایی و پس از هماهنگی های لازم با دستگاه قضایی در اقدامی غافلگیرانه او را دستگیر و در بازرسی از خودرو و منزلش یک قبضه کلت کمری به همراه خشاب و تعداد ۱۳ فشنگ جنگی و یک دستگاه گوشی همراه و یک عدد قمه شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان خمین افزود: متهم در بازجویی‌های اولیه مأموران منکر هرگونه جرمی بوده که در مواجهه با مستندات ارائه شده، سرانجام به بزه انتسابی اعتراف و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شد.

سرهنگ افراسیابی با اشاره به اینکه طبق ماده ۱۸ قانون جرائم رایانه ای گفت: هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابرات اقدام به تشویش اذهان عمومی نماید به حبس و جزای نقدی محکوم می شود.

این مقام انتظامی بیان کرد: شهروندان درصورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۱۰به پلیس اطلاع رسانی کنند.

بیشتر بخوانید:

هفت‌ تیرکشی سر جای پارک

انهدام باند بزرگ قاچاق سلاح و مهمات و کشف محموله سنگین سلاح در "خوزستان"

47231

کد خبر 1663768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =