انتقاد تند علم الهدی از میرحسین موسوی ، مصدق و بنی صدر

در تمام طول تاریخ این کشور، این نکته ثابت‌شده که هرکس تاکنون در برابر ولایت قد علم کرده و به میدان آمده، بعداً مشخص شده که یا دزد از است و یا مزدور اجنبی و خارجی .

امام جمعه مشهد گفت: همراهی مردم به خاطر تاییدات جریان روحانیت باعث تثبیت تحرکات سیاسی طرفداران نهضت ملی شدن صنعت نفت شد و مصدقی را که از کاخ خود بیرون آمده بود و قصد داشت تا به‌عنوان یک قهرمان تاریخی، در اوج از سیاست خداحافظی کند، دوباره از خانه خود بیرون آورد و به نخست‌وزیری رساند تا در نتیجه آن، حتی شاه از کشور فرار کند.

به گزارش پایگاه Alamolhoda، حجت السلام سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن سالروز کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد اظهار کرد: حکومت و قدرت برای خاندان منحوس پهلوی نه بر مبنای خواست مردم بود و نه اینکه خودشان با زور می‌توانستند حکومتشان را حفظ کنند بلکه همه زورگویی‌ها و گردن کشی‌های آنان در جهت حفظ منافع بیگانگان و اجانب بود.

وی افزود: رضاخان وقتی به قدرت رسید، حکومت خود را مدیون نابکاری‌های خائنانه دولت استعمارگر انگلستان می‌دانست و به همین خاطر، تاریخ حکومتی خود را از ابتدا تا انتها در جهت مزدوری گری برای اجنبی‌ها به کار گرفت تا اینکه مردم در جریان نهضت ملی شدن صنعت نفت بیدار شدند و سرمایه‌های خود را ملی کردند، اما کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد باعث شد تا خواست مردم در برقراربودن یک حکومت مستقل ملی سرکوب شود و حکومتی روی کار بیاید که برای تحقق خواست و اراده اجانب می‌کوشد.

بی‌اعتمادی مردم به مصدق به خاطر تقابل او با روحانیت بود

نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به ید بابرکت امام (ره) و همراهی شما مردم توانست ملت و کشور از زیر چکمه ۴۰ هزار مستشار آمریکایی نجات پیدا کند، خاطرنشان کرد: در جریان کودتای ۲۸ مرداد، یکسری عبرت‌ها وجود دارد که آموزه‌های آن امروزه برای ما بسیار ملموس و محسوس است و بعد از گذشت حدود ۶۹ سال از آن روز، باید به‌دقت مسائل و جوانب این کودتا را مورد تحلیل و بررسی قرار داد، زیرا بعد از کودتای ۲۸ مرداد بود که آمریکایی‌ها، فرزند نحس رضاخان را بر ملت ما مسلط کردند و همه دستاوردهای نهضت ملی شدن صنعت نفت را تحت تأثیر قرار دادند.

وی ادامه داد: همراهی مردم به خاطر تاییدات جریان روحانیت باعث تثبیت تحرکات سیاسی طرفداران نهضت ملی شدن صنعت نفت شد و مصدقی را که از کاخ خود بیرون آمده بود و قصد داشت تا به‌عنوان یک قهرمان تاریخی، در اوج از سیاست خداحافظی کند، دوباره از خانه خود بیرون آورد و به نخست‌وزیری رساند تا در نتیجه آن، حتی شاه از کشور فرار کند.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: مردمی که ۳۱ تیر کشور را با طنین شعارهای انقلابی خود تکان می‌دادند، در روز ۲۸ مرداد در خانه ماندند و از پشت پنجره خانه‌هایشان نگاه کردند که چطور آمریکایی‌ها و مزدورانشان، دلارهای نفتی ما را می‌گیرند و به عده‌ای اراذل و اوباش پول می‌دهند تا در خیابان‌ها، آشوب به پا کنند. علت این انفعال هم بی‌اعتمادی مردم به جریانی بود که تا پیش از آن، روحانیت پیشاهنگ آن بود، اما در روز ۲۸ مرداد، به این خاطر که دیگر نشانه‌ای از روحانیت میان مردم نبود، مردم مطمئن شدند که قدرت‌مداران بدون روحانیون دوباره همان جنایتی را می‌کنند که تا پیش از آن به دست شاه و دربار انجام می‌شد.

وی با اشاره به نامه مرحوم آیت‌الله کاشانی به مرحوم دکتر مصدق در روز ۲۷ مرداد تأکید کرد: آیت‌الله کاشانی در نامه خود می‌گوید «صلاح دین و ملت برای این خادم اسلام بالاتر از احساسات شخصی است. علی‌رغم غرض‌ورزی‌ها و بوق و کرنای تبلیغات شما، خودتان بهتر از هر کس می‌دانید که هم و غمم در نگهداری دولت جنابعالی است که خودتان به بقای آن مایل نیستید. از تجربیات روی کار آمدن قوام و لجبازی‌های اخیر بر من مسلم است که می‌خواهید مانند سی‌ام تیر کذایی یک‌بار دیگر ملت را تنها گذاشته و قهرمانانه بروید. حرف این‌جانب را در خصوص اصرارم در عدم اجرای رفراندوم نشنیدید و مجلس را که ترس داشتید شما را ببرد بستید و حالا نه مجلسی است و نه تکیه‌گاهی برای این ملت گذاشته‌اید. زاهدی را که من با زحمت در مجلس تحت‌نظر و قابل‌کنترل نگاه داشته بودم با لطایف‌الحیل خارج کردید و حالا همان‌طور که واضح بوده درصدد به اصطلاح کودتا است. اگر نقشه شما نیست که مانند سی‌ام تیر عقب‌نشینی کنید و به‌ظاهر قهرمان زمان بمانید و اگر حدس و نظر من صحیح نیست و واقعاً با دیپلماسی نمی‌خواهید کنار بروید، این نامه من سندی در تاریخ ملت ایران خواهد بود، که من شمارا با وجود همه بدی‌های خصوصی‌تان نسبت به خودم از وقوع حتمی یک کودتا به‌وسیله زاهدی که مطابق با نقشه خود شماست آگاه کردم، که فردا جای هیچ‌گونه عذر موجهی نباشد.»

علم‌الهدی گفت: نامه آیت‌الله کاشانی نشان می‌دهد که جریان مصدق با آمریکایی‌ها وارد تعامل و سازش شده بود، اما آمریکایی‌های یک مزدور حلقه به گوش می‌خواستند و به همین خاطر، بازهم مصدق را از کار برکنار کردند و محمدرضا را روی کار آوردند.

بنی صدر از جنس مصدق بود

وی ابراز کرد: در تمام طول تاریخ این کشور، این نکته ثابت‌شده که هرکس تاکنون در برابر ولایت قد علم کرده و به میدان آمده، بعداً مشخص شده که یا دزد از است و یا مزدور اجنبی و خارجی، زیرا سال‌ها بعد از مصدق هم بنی‌صدری روی کار آمد که از جنس مصدق بود و این‌قدر بر مثل «زمین می‌دهیم تا زمان بگیریم» پایداری کرد که خانواده‌های بسیاری از این ملت داغدار عزیزانشان شدند و گره وقتی باز شد که مردم به عشق امامشان به میدان آمدند، جوانان خود را به میدان فرستادند و دشمن را وادار به عقب‌نشینی کردند.

سال ۸۸ بارها گفتیم این آقا این آقا مزدور دشمن است اما کسی باور نکرد

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انتشار بیانیه اخیر در اهانت به سرداران شهید مدافع حرم اظهار کرد: در سال ۸۸ وقتی آقایی با ژست روشنفکری تصمیم گرفت در برابر ولایت بایستد، ما بارها گفتیم که این آقا مزدور دشمن است و با اجانب ارتباط دارد، اما کسی باور نکرد تا اینکه همین فرد در روزهای اخیر، بیانیه‌ای صادر کرده و به این خاطر که جرئت جسارت به حاج قاسم محبوب امت را نداشت، اما دومین سردار شاخص مدافع حرم یعنی شهید حاج حسین همدانی اهانت کرد.

وی افزود: وقتی مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۸ مقاومت کردند تا این جریان فتنه‌گر را از یک جایگاه که مسلط بر ملت است، دور نگه دارند، از وزیر خارجه آمریکا و نخست‌وزیر اسرائیل گرفته تا بسیاری از فریب‌خوردگان داخلی از او حمایت کردند و بازهم فقط مردم بودند که برپایه اعتمادی که به ولایت فقیه داشتند، به میدان آمدند. به خاطر تدبیر مقام معظم رهبری بود که از همان زمان پیش‌بینی می‌کردند که روزی این مشت باز خواهد شد و مردم واقعیت پلید جریان فتنه را مشاهده می‌کنند؛ همان موضوعی هم که امروزه فاش شد و همین آقا در دفاع از داعش و انسان‌های ناپاک و سنگدلی که امثال حججی‌ها را تکه‌تکه می‌کردند، به دومین شهید سرشناس جریان دفاع از حرم یعنی شهید همدانی اهانت کرد، زیرا جرئت جسارت به سلیمانی را نداشت تا بازهم ثابت کند که هر جریانی که در طول تاریخ کشور در برابر ولایت ایستادگی کند، سرسپردگی به اغیار و بیگانگان دارد.

هر روزی که ملت از ولایت فاصله گرفتند، دچار سیه‌روزی و ناکامی شدند

بیشتر بخوانید:

علم‌الهدی گفت: شما جوانان که تداوم‌بخش مسیر انقلاب اسلامی هستید، باید با عبرت گرفتن از تاریخ کشور به بصیرت انسان‌شناسی برسید و به امامت اتکا کنید، زیرا هر روزی که ملت از ولایت فاصله گرفتند، دچار سیه‌روزی و ناکامی شدند. اساساً همه مظالمی هم که بر سیدالشهدا (ع) وارد شد، معلول انتخاب ناآگاهانه مردم بود که فریب حاکم قداره کشی همچون معاویه را خوردند و در انتها هم حکومت را تسلیم فرزند نحس او، یزید سپردند تا درنهایت کار به جایی برسد که مظالم بی مثل و مانندی بر اهل‌بیت پیامبر (ع) وارد شود. از خداوند متعال می‌خواهیم که بصیرت دشمن‌شناسی و بصیرت امام شناسی را به همه ما عنایت بفرماید و نقطه عزت مسلمین و ذلت کافران را با فرج امام زمان (عج) مصادف بگرداند.

۲۱۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1663834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =