امام جمعه تبریز : ایران ، اکتفا به «بله یا خیر» در پاسخ به پیشنهاد برجامی اروپا را نپذیرفت

فارس نوشت:حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: ایران هیچ متن یا پیشنهاد را به عنوان متن نهایی قبول نکرده و تاکید کرده که ضمن دریافت ایده‌های معاون هماهنگ کننده همه این ایده‌ها در تهران مورد بررسی دقیق‌تر قرار خواهد گرفت.

امام جمعه تبریز گفت: ایران منتظر نظر غرب درباره سه نقطه ابهام در مذاکرات رفع تحریم هست و به هیچ وجه نظر شفاهی آمریکا را کافی ندانسته بلکه باید کتبا تضمین بدهد تا برجام اجرایی شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز که با حضور پرشکوه نمازگزاران در مصلای اعظم امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: مذاکرات رفع تحریم ها در وین در کانون جنگ روایتی نظام سلطه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه برآیند اظهارات ضلع غربی این بود که با پایان یافتن گفتگو، متن نهایی آماده شده و طرفین مذاکره با بیان کلمه «بله یا خیر» نظر خود را ارائه دهند،ادامه داد: ایران با فهم این بازی و شناخت ذات فریب آمریکا هیچ متن یا پیشنهاد را به عنوان متن نهایی قبول نکرده و تاکید کرده که ضمن دریافت ایده‌های معاون هماهنگ کننده همه این ایده‌ها در تهران مورد بررسی دقیق‌تر قرار خواهد گرفت.

وی متذکر شد: آنچه مسلم است و وزیر خارجه کشور نیز دوشنبه شب اعلام کرد این است که منتظر نظر غرب درباره سه نقطه ابهام هستیم و ایران به هیچ وجه نظر شفاهی آمریکا را کافی ندانسته بلکه باید کتبا تضمین دهد تا مراحل اجرای برجام را ببینیم.

امام جمعه تبریز : ایران ، اکتفا به «بله یا خیر» در پاسخ به پیشنهاد برجامی اروپا را نپذیرفت

بیشتر بخوانید:


جنگ سه روزه غزه ناتوانی رژیم صهیونیستی را نمایان کرد

خطیب نماز جمعه تبریز در ادامه به دستاورد اخیر در جنگ سه روزه غزه اشاره کرد و گفت: دبیر جنبش جهاد اسلامی فلسطین نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب نوشته بود و در آن گزارشی از جنگ سه روزه‌ای از غزه داد و حکایت از هماهنگی و هم افزایی جبهه مقاومت فلسطین داده و همچنین از نقش سید مقاومت و حمایت امام خامنه‌ای عزیز تشکر کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان توضیح داد: رهبر مقتدر انقلاب نیز در پاسخ نامه او از افتخارات مضاعف جنبش مقاومت و پیوند مقاومت غزه و بشارت قوت مقاومت و افول صهیونیستی گفته‌اند.

وی ادامه داد: به قطع، تجربه این جنگ و نبرد سه روزه گویای این است گنبد آهنین توان مقابله موشک‌های نقطه‌زن حزب الله را ندارد.

وی در اعلام مناسبت‌ها به آزادی آزادگان اشاره کرد و گفت: شما صبر کردید و سعه صدر کردید و ما به تک تک شما اسوه‌های صبر درود می‌فرستیم. حل مشکلات آزادگان سرافراز نباید در پیچ و خم اداری برود بلکه تمام دستگاه‌ها باید در قبال این عزیزان احساس مسوولیت کنند.

خطیب جمعه تبریز تاکید کرد: توجه جدی به بهداشت و نظافت مساجد، توجه به قسمت بخصوص بخش بانوان، توجه نونهالان با توجه به اجرای برنامه‌های متنوع، خوش فکری و مردمداری امام جماعت، فعال بودن و بروز بودن هیات امناهای مسجد، ارائه خدمات اجتماعی و ...دلایل جذب مردم به مساجد می‌شود.

وی متذکر شد: مسجد متعلق به عموم مردم است و همه باید آزادانه از مساجد استفاده کنند.

217

کد خبر 1663846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =