ادعای الجزیره درباره متن پیشنهادی توافق احیای برجام

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: شبکه الجزیره به نقل از منابع آگاه مدعی شد: پیشنهاد اروپا برای احیای توافق هسته‌ای شامل ۴ مرحله و دو دوره زمانی است که هر کدام از آن‌ها ۶۰ روز طول خواهد کشید.

شبکه الجزیره به نقل از منابع آگاه که سطح آن را مشخص نکرد، مدعی شد: پیشنهاد اروپا برای احیای توافق هسته‌ای شامل ۴ مرحله و دو دوره زمانی است که هر کدام از آن‌ها ۶۰ روز طول خواهد کشید.

به گفته این منابع، روز نخست پس از امضای توافق هسته ای، تحریم‌ها علیه ۱۷ بانک و ۱۵۰ نهاد و مؤسسه اقتصادی ایران لغو خواهد شد و در مقابل تهران به تدریج از تدابیر هسته‌ای که پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای اتخاذ کرد، عقب نشینی خواهد کرد.

این منابع افزودند: امضای توافق با آزادی ۷ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در کره جنوبی همراه خواهد بود و در طول دوره ۱۲۰ روزه پس از امضای توافق هسته ای، ایران ۵۰ میلیون بشکه نفت را به عنوان بخشی از ساز و کار راستی آزمایی درباره اجرای توافق صادر خواهد کرد.

منابع مذکور مدعی شدند: توافق پیشنهادی شامل صادرات روزانه ۲.۵ میلیون بشکه نفت، ۱۲۰ روز پس از امضای توافق خواهد بود و متن توافق بر پرداخت غرامت توسط آمریکا در صورت خروج مجدد از توافق هسته‌ای تأکید می‌کند.

311311

کد خبر 1663885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =