پیش‌بینی حضور ۱۸ میلیون زائر ایرانی اربعین/ سازمان حج و زیارت: زودتر ثبت‌نام کنید

سازمان حج و زیارت برای متقاضیان زیارت اربعین حسینی امسال که مرحله پیش ثبت‌نام را در سامانه سماح با موفقیت گذرانده‌اند، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سازمان حج و زیارت به عنوان کمیته ثبت‌نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی، وظیفه نام‌نویسی و اعزام، امداد و راهنمایی گمشدگان و نظارت بر بیمه زائران را عهده دار است.

با توجه به ادامه روند ثبت‌نام زائران اربعین در سامانه سماح، این سازمان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: متقاضیانی که در سامانه سماح پیش ثبت‌نام انجام داده‌اند، باید هرچه سریعتربرای تکمیل اطلاعات به این سامانه مراجعه کنند.

این اطلاعیه تاکید می‌کند: آن دسته از متقاضیانی که در مرحله پیش ثبت‌نام زیارت اربعین حسینی(ع) در سامانه سماح شرکت کرده بودند، می‌بایست برای قطعی کردن ثبت‌نام خود، ضمن مراجعه مجدد به سامانه در صفحه اصلی از قسمت پیگیری وضعیت و ویرایش با وارد کردن کدملی و شماره شناسنامه سرگروه وارد سامانه شده و با طی کردن فرایند ثبت‌نام و پرداخت حق بیمه ثبت‌نام خود را قطعی کنند. بدیهی است در صورت عدم تغییر وضعیت پیش ثبت‌نام به ثبت‌نام قطعی خدمات بیمه‌ای تعلق نمی‌گیرد.

بنابر برآوردها امسال جمعیتی میلیونی از کشورمان برای ایام اربعین حسینی عازم عتبات عالیات می‌شوند. ثبت‌نام در سامانه سماح و دریافت بیمه (با مبلغ ۱۸ هزار تومان) برای تمامی متقاضیان الزامی است.

بیشتر بخوانید:

به فکر گرمازدگی زوار در ایام اربعین هستیم

سردار اشتری: ۳۰ هزار نفر نیروی پلیس در مرزها مستقر شده‌اند

۴۷۲۳۱

کد خبر 1664047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =