تبدیل خانه به مزرعه استخراج رمز ارز در غرب تهران/ زورگیران خارجی بازداشت شدند

ایسنا نوشت: رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری چهار سارق، پنج زورگیر، جمع آوری ۲۰ معتاد و ادامه پیگیری‌ها برای دستگیری یک سارق متواری خبر داد.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، تعدادی از ماموریت های پلیس پیشگیری پایتخت که بر اساس گزارش های این پلیس و تحقیقات صورت گرفته طی چند روز اخیر انجام شده را تشریح کرد. او در خصوص اولین پرونده انجام شده که درباره دستگیری یک سارق محتویات خودرو که در محدوده لواسانات بود اظهارکرد: پس از افزایش سرقت از داخل خودرو به ویژه از خودروهای لوکس در محدوده لواسانات تیمی از ماموران کلانتری لواسانات رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار داده تا سارق یا سارقان را دستگیر کنند که در همین راستا نیز گشت‌زنی‌های هدفمند پلیس در این محدوده افزایش پیدا کرد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران با بیان اینکه در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که متهم حرفه‌ای و تک‌رو است اظهارکرد: مشخصاتی که ماموران پلیس به دست آورده بودند به همه واحدهای گشت پلیس اعلام شد و بازرسی‌ها ادامه داشت تا اینکه چندی پیش ماموران در حال گشت‌زنی بودند که متهم را با همان مشخصات مشاهده کردند. این فرد سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت در حال پرسه زنی در میان خودروهای پارک شده بود و سپس قصد باز کردن یکی از خودروهای پارک شده را داشت که ماموران به سرعت وارد عمل شده و در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

موقوفه‌ای گفت: متهم که ۴۲ ساله بود در تحقیقات اولیه خود به انجام ۲۰ فقره سرقت از محتویات خودروهای لوکس اعتراف کرد که در همین راستا همه مالباختگان شناسایی شدند. همچنین تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهم ادامه داشته و او برای اخذ دستور در اختیار مرجع قضائی قرار گرفته است.

کشف ۲۴ دستگاه ماینر در یک منزل مسکونی در غرب تهران

در ادامه موقوفه‌ای درباره کشف چندین دستگاه ماینر از خانه‌ای در غرب تهران گفت: پس از اینکه اطلاعاتی درباره استخراج رمز ارز در یکی از منازل در محله «شهران» به پلیس رسید، بررسی موضوع در دستورکار تیمی از ماموران کلانتری این ناحیه قرار گرفت.

وی با اشاره به انجام استعلام از اداره برق منطقه اظهار کرد: بررسی های اولیه پلیس حاکی از آن بود که صاحب یکی از منازل مسکونی اخیرا به صورت غیر مجاز، چندین دستگاه ماینر را در خانه مستقر کرده و ارز دیجیتال استخراج می‌کند. در همین راستا نیز دستور قضایی برای انجام عملیات صادر شد و درپی آن تیمی از ماموران کلانتری کن به نشانی اعلام شده اعزام شدند.

موقوفه‌ای خاطرنشان کرد: در بررسی های بیشتر از این مکان تعداد ۲۴ دستگاه ماینر در حال استخراج ارزهای دیجیتالی اتریوم به همراه کارت گرافیکی کشف و ضبط شد. کارشناسان ارزش ریالی این اموال را حدودا ۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند. پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارجاع داده شد.

پنج زورگیر که از اتباع خارجی بودند دستگیر شدند

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در ادامه درباره دستگیری پنج تبعه که از خانمی در روستاهای لواسانات زورگیری کرده بودند نیز گفت: پس از اینکه یک فقره زورگیری از خانمی در یکی از روستاهای منطقه لواسانات توسط پنج نفر از اتباع یکی از کشورهای همسایه و سرقت شش میلیون ریال وجه نقد از وی به پلیس اعلام شد، رسیدگی به موضوع و دستگیری متهمان در دستور کار تیم عملیات کلانتری لتیان قرار گرفت.
وی ادامه داد: در راستای رسیدگی به موضوع اقدامات فنی و پلیسی آغاز شد تا هویت و مخفیگاه هر پنج متهم به دست آمد. نتیجه بررسی‌های اولیه پلیسی مشخص می کرد که متهمان در باغی در یکی از روستاها مخفی شدند بر همین اساس هماهنگی های لازم قضائی صورت گرفت و هر پنج نفر در یک عملیات پلیسی هماهنگ دستگیر شدند.

موقوفه‌ای خاطرنشان کرد: بیشتر وجه نقد سرقتی از مخفیگاه متهمان کشف و متهمان به سرقتی بودن وجوه کشف شده اعتراف کردند. همچنین کشف سایر جرایم احتمالی متهمان در دستور کار قرار دارد و با تحقیقات اولیه پلیس این پنج تبعه خارجی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

جمع آوری معتادان متجاهر محدوده پارک جنگلی لویزان

موقوفه‌ای درباره جمع آوری تعدادی معتاد متجاهر از پارک جنگلی لویزان نیز گفت: در پی گزارش های مردمی و اعتراض شهروندان به تردد معتادان متجاهر در محدوده پارک جنگلی لویزان، طرحی برای جمع‌آوری این افراد اجرا شد.

وی با بیان اینکه حدود ۲۰ معتاد متجاهر در این طرح جمع‌آوری شدند گفت: البته این طرح‌ها به صورت مداوم در سطح شهر تهران اجرا می‌شود که در راستای جمع‌آوری معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر و... است. در این طرح نیز علاوه بر جمع آوری معتادان متجاهر چند خرده فروش مواد مخدر نیز دستگیر و در بررسی های بیشتر از آنها مقداری مواد مخدر کشف شد. این افراد پس از تشکیل پرونده به مراکز بازپروری معرفی خواهند شد.
دستگیر دو موتورسوار سارق در ونک

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به وقوع چندین فقره موبایل قاپی در محدوده ونک نیز گفت: پس از اینکه چند فقره موبایل قاپی در محدوده ونک صورت گرفت رسیدگی به موضوع در دستورکار پلیس قرار گرفت و مشخص شد که دو موتورسوار اقدام به سرقت موبایل شهروندان می‌کنند که تیمی از افسران مجرب کلانتری برای دستگیری متهمان در سطح حوزه فعال شدند.

وی با بیان اینکه تیم عملیات کلانتری بصورت نامحسوس در حال گشتزنی بوده که همراهی راکبان دو موتورسیکلت فاقد پلاک و پلاک مخدوشی را مشاهده کردند گفت: ماموران پلیس موتورسیکلت‌ها را زیر نظر با زیر نظر گرفتن موتورسیکلت ها متوجه می‌شوند یکی از آن‌ها قصد موبایل قاپی از شهروندی را دارد که بلافاصله طرح مهار سارقان عملیاتی شد.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس هر دو متهم را که ۲۱ ساله‌، سابقه دار هستند و به تازگی از زندان آزاد شدند دستگیر کردند اظهار کرد: متهمان هنگام دستگیری با استفاده از سلاح سرد به سمت ماموران حمله ور شده که اقتدار پلیس متهمان خلع سلاح و به کلانتری برای پی جوئی های انتظامی انتقال یافتند.

به گفته وی متهمان به ۱۰ فقره موبایل قاپی اعتراف اعتراف کرده و در حال حاضر با تکمیل جزئیات پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

دستگیری سارقان لوازم خودرو در شهرک غرب

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت درباره دستگیری سارق دیگری که لوازم خودرو را سرقت می‌کرد نیز گفت: پس از اینکه چندین فقره لوازم خودرو در محدوده شهرک قدس به پلیس اطلاع داده شد تیم عملیات کلانتری شهرک غرب شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان را برعهده گرفتند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته و بررسی‌های انجام شده و ساعت و محدوده‌های احتمالی حضور سارقان را رصد شد.

موقوفه‌ای با بیان اینکه چند اکیپ از عوامل عملیات نیز فعال شدند گفت: ماموران پلیس به محدوده‌های شناسایی شده اعزام و آن‌ها را به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه کنترل تردد موتورسیکلت‌ها طی چند روز ادامه پیدا کرد گفت:‌ چندی پیش ماموران، موتورسواران را با موتورسیکلت اعلام شده شناسایی کردند که مراقبت‌های ویژه ادامه داشت تا اینکه ترک نشین موتورسیکلت از آن پیاده شد، او قصد داشت از یکی از خودروهای سواری پارک شده در کنار خیابان سرقت انجام دهد که ماموران عملیات دستگیری را آغاز کردند.

به گفته وی این متهمان با مشاهده ماموران از محل متواری شده و بعد از مدتی تعقیب و گریز یکی از آن‌ها دستگیر و از وی یک دستگاه کامپیوتر خودرو و ابزار آلات سرقت کشف شد.

موقوفه‌ای با بیان اینکه متهم به پنج فقره سرقت با همکاری سارق متواری اعتراف کرد گفت: تا کنون هر پنج مالباخته شناسایی شده است که در حال حاضر نیز کشف جزئیات پرونده و دستگیری سارق متواری در دستورکار قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

عاملان درگیری منجر به قتل در بندرعباس، دستگیر شدند

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1664946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =