رییس اسبق جهاد دانشگاهی گفت: انقلاب فرهنگی یک جریان مستمر است و شعار انقلاب فرهنگی دوم و سوم شعارهایی انحرافی است.

دکتر علی منتظری در گفت​وگو با خبر آنلاین با انتقاد از وضعیت دانشگاه​ها گفت: دانشگاه اسلامی ظاهرش هم باید اسلامی باشد. باطن آن که اسلامی است هیچ، ظاهر آن هم باید اسلامی باشد. خوب متاسفانه به تدریج و در گذر زمان ما در این جهت افول می‌بینیم.

وی در ادامه دلیل این افول را حذف نیروزهای انقلابی عنوان کرد و گفت: اگر این نیروها را حفظ می‌کردند و حفظ می‌کردیم ما همانطور که در صحنه‌های علمی توفیق پیدا کردیم در صحنه فرهنگی و در صحنه ترویج و تبلیغ و معرفی اسلام و مبانی اسلام و انقلاب هم موفق می‌شدیم. منتهی متاسفانه ما در این جهات دقت نداریم. یعنی حاضر نیستیم هزینه تصمیماتی را که می‌گیریم بپردازیم. اگر ما نیروهای انقلابی را حذف می‌کنیم تا به اصطلاح مدیریت‌ها یک دست بشوند خوب اکنون باید تبعات آنرا هم بپذیریم! البته الان رویکرد به نحوی است که می‌گویند برگردیم به تجربه‌های قبلی. الان اگر برگردیم و دوباره این افراد را هم مشارکت بدهیم دیگر کار از کار گذشته است.آن اتفاقی که نباید می‌افتاد افتاده. حالا آمدن اینها بد نیست اما موثر نیست.

رئیس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی در بخش دیگری از گفت​وگوی خود گفت: من معتقدم در بسیاری از موارد اهداف انقلاب فرهنگی و جهاد دانشگاهی محقق شده و در برخی موارد دیگر هم باید تلاش بکنیم که محقق بشود و توجه کنیم که انقلاب فرهنگی یک جریان مستمر است. اینکه برخی شعار می‌دهند ما به انقلاب فرهنگی دوم و سوم نیاز داریم، اینها شعارهای انحرافی است. انقلاب فرهنگی یک جریان مستمر است که پایان ندارد و همیشه هست. اینکه ما بخواهیم تجربه‌های گذشته را دوباره تکرار کنیم چندان با درایت وتدبیر سازگار نیست.

مشروح گفت و گو با علی منتظری با خبر آنلاین را اینجا بخوانید.

/29219

کد خبر 166577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =