گروسی: توافق برای احیای برجام چندان دور نیست

ایسنا نوشت: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگویی عنوان کرد که مذاکرات برای احیای برجام درحال پیشرفت است.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با فرانسه 24 به مسئله هسته‌ای ایران پرداخت و عنوان کرد که مذاکرات در حال پیشرفت است.

وی در ادامه اظهار کرد که توافق میان طرفین "چندان دور نیست".

مدیرکل آژانس اتمی بر "نقش حیاتی" اتحادیه اروپا در مذاکرات احیای برجام تاکید و همچنین گفت که ایران منتظر "احیای توافق" است تا از بن‌بست خارج شود.

مدیر کل آژانس در پاسخ به سوال مجری برنامه که گفت اسرائیل تاکنون یکی از موانع برای شکل‌گیری توافق هسته‌ای بوده هم گفت: «این مسئله‌ای بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است. دیگران ممکن است نظرات و منافعی در منطقه داشته باشند اما من باید روی کارم در ایران تمرکز کنم. من از آنچه اسرائیل و سایر کشورها می‌گویند نظراتی که دارند مطلع هستم و به آن احترام می‌گذارم اما به عنوان یک نهاد بین‌المللی مستقل، من روی مأموریت خودم متمرکز هستم. من با ایران صحبت می‌کنم، با آنها همکاری می‌کنم و امیدوارم که آنها به زودی با ما همکاری خواهند کرد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه روز چهارشنبه از دریافت پاسخ دولت آمریکا به ‌نظرات جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل موضوعات باقی‌مانده در مذاکرات رفع تحریم، از طریق هماهنگ‌کننده اروپایی گفت‌وگو خبر داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: بررسی دقیق نظرات طرف آمریکایی آغاز شده و جمهوری اسلامی ایران پس از تکمیل بررسی‌ها، نظرات خود در این رابطه را به هماهنگ‌کننده اعلام خواهد کرد.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1666188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =