بیشترین عملیات‌های امداد کوهستان در کدام استان‌ها انجام می‌شود؟

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به این که بیشترین ماموریت های امداد کوهستانی در استان های گیلان و مازندران انجام شده از نجات ۲۳۳ نفر توسط نیروهای هلال احمر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور با اشاره به گزارش عملیات و خدمات در حوادث کوهستان از تاریخ ششم مردادماه لغایت هفتم شهریورماه گفت: در یک ماه گذشته ۲۵۰ عملیات در حوزه کوهستان توسط نیروهای هلال احمر انجام شده و به ۵۴۰ حادثه دیده امدادرسانی شده است.

وی افزود: در این عملیات ها به ۵۴۰ حادثه دیده و مفقود امدادرسانی شد و ۲۳۳ نفر از شرایط سخت نجات داده شده اند. از این تعداد ۹۳ نفر توسط ناوگان هوایی و زمینی به مراکز درمانی منتقل شدند و ۴۶ نفر در همان محل درمان شدند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: متاسفانه ۲۹ نفر از شهروندان در یک ماه گذشته در مناطق کوهستانی جان خود را از دست داده اند.

ولی پور ادامه داد: استان‌های گیلان و مازندران در صدر بیشترین عملیات های امدادی در یک ماه گذشته قرار دارند و در هر کدام از این استان ها ۲۸ مورد عملیات نجات صورت گرفت. همچنین ۲۲ عملیات نجات در مناطق کوهستانی استان تهران و ۱۹ فقره امدادرسانی در استان فارس نیز انجام و سبب شد تا این استان ها نیز در فهرست پرحادثه ترین استان های کشور در حوزه کوهستان قرار گیرند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تصریح کرد: شهروندان ضرورت دارد تا پیش از صعود به مناطق کوهستانی از وضعیت آب و هوا اطلاع یابند و به هشدارهای سازمان های امدادی و سایر ارگان های مربوطه به صورت جدی توجه کنند تا شاهد کاهش آسیب دیدگان در حوزه کوهستان باشیم. جمعیت هلال احمر نیز با حضور در مناطق کوهستانی تلاش می کند تا در اسرع وقت به کمک حادثه دیدگان بشتابد.

بیشتر بخوانید:

۴۷۴۷

کد خبر 1668481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =