حبس زمین دلیل بالابودن قیمت مسکن در قزوین است

استاندار قزوین گفت: یکی از دلایل بالا بودن قیمت مسکن در استان حبس زمین و وجود مشکلات متعددی در این حوزه است که به نظر می‌رسد در مدت زمان مشخصی این مشکلات برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین روز سه‌شنبه در جشنواره شهیدرجایی سال۱۴۰۱ استان قزوین اظهار کرد: یک‌سال از عمر دولت گذشته است و در استان قزوین نزدیک به ۹ماه است که افتخار خدمت‌گذاری به مردم استان به تیم جدید مدیریتی سپرده شده است و در این مدت تلاش شده آرمان‌های دولت و خواسته‌های مردم دنبال شود و فرامین رهبر معظم انقلاب در کانون توجه قرار بگیرد.

او افزود: رهبر معظم انقلاب از دولت سیزدهم خواسته‌اند دولت دارای اشرافیت، انسجام و اقتدار باشد که این موضوع در کانون توجه مدیریتی استان قرار دارد و بنا بر این است که با تأکید بر نبود نگاه بخشی، تک‌بعدی و غیر جمعی در فضای مدیریتی با انسجام، اشرافیت و اقتدار هر چه بیشتر به سمت خدمت‌گذاری برویم.

اعلایی گفت: یکی از موضوعاتی که در استان قزوین باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار بگیرد توجه بیشتر به جوهره اقتدار است تا اهداف با سرعت بیشتری پیش برود که در این زمینه همواره از مدیران خواسته‌ام که جسورانه تصمیم بگیرند و با تصمیمات جسورانه مشکلات مردم را برطرف کنند.

استاندار قزوین ادامه داد: برای استان قزوین پذیرفتنی نیست که معضلی برای چندین‌هزار خانوار ۲۰سال پابرجا مانده باشد و نباید مردم معطل تصمیم نگرفتن‌ها و تفاوت اندیشه‌ها باشند، این موضوعات به مناسبات بین‌المللی و قیمت دلار مرتبط نیست و در داخل استان می‌توان مسائل را حل کرد.

نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: دولت سیزدهم، دولتی نیست که بگوید، اختیار ندارد و دولت سیزدهم دولت ما می‌توانیم است و با یک برنامه‌ریزی مناسب تمامی مشکلات در مسیر برطرف شدن قرار می‌گیرد.

او با بیان اینکه موارد مطرح‌شده از سوی رهبرمعظم انقلاب برای مجموعه مدیریتی استان از چندین جهت امیدوار کننده بود، افزود: تأکید بر جوان‌گرایی که در استان قزوین نسبت به آن اقدام جدی شد با چالش‌هایی از سوی برخی مطرح بود که امروز رهبر معظم انقلاب به تمامی این موضوعات پاسخ دادند و امیدواری استان را در استفاده از جوانان بیشتر کردند.

استاندار قزوین با اشاره به اینکه یکی دیگر از تأکیدات رهبر معظم انقلاب در سخنرانی امروز خود موضوع مسکن بود، اضافه کرد: یکی از دلایل بالا بودن قیمت مسکن در استان حبس زمین و وجود مشکلات متعددی در این حوزه است که در این زمینه به دنبال تولید زمین و حل مسائل و مشکلات زمین‌هایی که می‌توانند از چرخه دلالی تبدیل به فضای ساخت شود، رفته‌ایم و به نظر می‌رسد در مدت زمان مشخصی این مشکلات برطرف شود.

کد خبر 1668533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =