۰ نفر
۱۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸
انواع سرور dl۳۸۰

فروش سرور اچ پی در داخل کشور چند سالی هست بسیار رونق پیدا کرده است و و بسیاری از کارفرمایان و صاحبان کسب و کار ها به دنبال انلاین کردن کارها و بیزینس خود به سمت خرید سرور می آیند.

سرورها در دیتا سنتر در دو نوعTower وRackmount یا ایستاده و قابلیت نصب در رک می باشند. استفاده از این سرورها و ایجاد یک زیر ساخت قوی با قابلیت انعطاف پذیری بالا، موجب افزایش کارایی شده و دنیای جدید را به زیر ساخت های شما خواهد داد. هم چنین زمینه استفاده از فناوری های جدید در آینده را نیز فراهم خواهد کرد و شما می توانید با یک انتخاب مناسب سروری برای چندین سال آینده خود تامین کنید.

با توجه به شیوع کرونا ویروس، درخواست برای خرید سرور به یک نیاز اساسی تبدیل شد و همه به دنبال خرید سرور های خوب و ارزان قیمت هستند. این کمپانی دارای محصولاتی نظیر سرور، سوئیچ، روتر، رک و استوریج است. اما همواره سرورهای HP جزء پرفروش ترین محصولات می باشد. این سرورها به همراه مجموعه ای از ابزارهای مختلف برای مدیریت، ذخیره سازی اطلاعات و تجهیزات جانبی، قابلیت ارائه سرویس های مورد نیاز برای سازمان ها و محیط های کاری با کیفیت فوق را دارا می باشند.

ما در اینجا به دنبال ایجاد یک بستر مناسب برای اموزش سرور اچ پی هستیم.سرورهای HP به چهار خانواده تقسیم می شوند که البته لازم به ذکر است دلیل این تنوع برآورده کردن نیازهای مشتریان می باشد که شامل :

۱ـ خانواده HP ProLiant BL:

سرورهای (BL (Blade برای همه‌ی شرکت، در مقیاس بزرگ، متوسط و کوچک مناسب هستند. این سرورها به صورت تیغه ای قرار می گیرند. قرار گرفتن آنها به صورت تیغه ای سبب شده است که تعداد سرور بیشتری درون رک جای گیرد. از طرفی سادگی مدیریت، قابلیت انعطاف بالا و ساختار متفاوت، موجب کاهش هزینه های دیتا سنترها و بالا رفتن کیفیت سرویس دهی شده است. قرار گیری سرورها درون تیغه ها بین ۸ تا ۱۶ عدد می باشد.بیشتر برای سازمان های بزرگ مناسب هستند ودارای کارایی در پروزه های کشوری هستند و برای مصارف کوچک زیاد به درد نمی خورند.

۲ـ خانواده HP ProLiant DL:

پرفروش ترین سرور های موجود در بازار ایران و بسیار عالی هستند در زیر سه مدل پرفروش برای شما لینک داده شده هست .سرورهای HP ProLiant DL به عنوان پر فروش ترین سرورها در ایران به شمار رفته و جهت استفاده درون رک قرار می گیرند. از قابلیت های این سرورها قابلیت انعطاف و مدیریت پذیری بالا می باشد. از جمله سرورهای سری DL می توان به مدلهای سری DL۷۰۰ ، DL۵۰۰ ، DL۳۰۰ ، DL۱۰۰ و DL۹۰۰ اشاره نمود. لازم به ذکر است که سری DL۳۶۰ و DL ۳۸۰ به عنوان پر فروش ترین سرورها در ایران می باشند

انواع سرور dl۳۸۰

هر کدام از سری های سرورهای DL دارای ویژگی های خاصی هستند که در زیر به برخی از آنان اشاره خواهیم کرد:

ـ سری HP ProLiant DL۱۰۰ : محاسبات با کارایی بالا در طراحی مقرون به صرفه و متراکم

ـ سری HP ProLiant DL۳۰۰P : سرور رک استاندارد با عملکرد و تطابق پذیری بالا

ـ سری HP ProLiant DL۳۰۰E : سرور رک و دارای کاربردی آسان

ـ سری HP ProLiant DL۵۰۰: سرورهایی در مقیاس بزرگ و محاسبات فشرده

برای مثال از جمله سرورهای پرفروش در ایران می توان به سرورهای سرور اچ پی مدلDL۳۸۰p Gen۸ ،DL۳۸۰ G۱۰ ، DL۳۶۰ Gen۷، DL۳۶۰ G۹، DL۳۶۰p G۸، DL۳۸۰ G۷ و DL۳۸۰ Gen۹ اشاره کرد.

سرور اچ پی مدل DL۳۸۰P Generation ۸

سرور اچ پی مدل ProLiant DL۳۶۰ Gen۷

سرور اچ‌پی مدل ProLiant DL۳۸۰ Gen۹

۳ـ خانواده HP ProLiant ML:

برای فروشگاه ها یا افیس های کوچک بسیار مناسب هستند.سرورهای HP ProLiant ML انعطاف پذیر و قابل ارتقاء است و برای دفاتری که دارای شعب مختلف هستند، مناسب می باشند. این سرورها به صورت قفسه ای هستند. به عبارتی قابلیت های این سرورها در مقایسه با سرورهای سری DL هیچ کم و کاستی ندارد و علاوه برآن مزیت های بیشتری نیز مانند عدم وابستگی آنها به رک را دارا می باشند. البته اگر تمایل داشته باشید می توانید آن را در رک جای دهید. از جمله این سرورها می توان به سری ML۱۰۰ و ML۳۰۰ اشاره کرد.

۴ـ خانواده HP ProLiant SL:

سرورهای HP ProLiant SL برای محیط هایی در مقیاس بزرگ طراحی شده اند. این مدل از سرورها برای میزبانی وب، خدمات ابری و برای شرکت هایی با محاسبات بالا مناسب می باشد. خانواده سرورهای SL امکان استقرار و پردازش سریع و هزینه عملیاتی پایین تر را فراهم می آورد.

همانطور که در بالا ذکر شد سرورهای HP به چهار خانواده تقسیم می شوند که هر کدام نیز به سری های مختلفی تقسیم بندی شده اند.

انواع سرور dl۳۸۰

سه مدل سرور زیر پرفروش ترین سرور اچ پی میباشد ما در سه لینک زیر برای شما سه سرور پرفروش را که بسیار خوش فروش و معروف هستند رو کامل با قطعات توضیج داده ایم می توانید با ورود به هر کدام از این محصولات پرفروش اچ پی ای در مورد انهابیشتر بدانید.

سرور DL۳۸۰ G۸ HP

سرور DL۳۸۰ G۹ HP

سرور DL۳۸۰ G۱۰ HP

کد خبر 1669996

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =