شکارچیان یک رأس بز وحشی در خرم‌آباد دستگیر شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از دستگیری متخلفین شکار غیر مجاز یک راس بز وحشی در ارتفاعات سفید کوه خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، علی سالاروند با اعلام این خبر گفت: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی حضور شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد، بلافاصله محیط‌بانان این منطقه حفاظت‌شده به همراه یگان حفاظت اداره کل محیط زیست لرستان، جهت بررسی و پیگیری موضوع به محل گزارش اعزام شده که پس از دوربین کشی و پایش منطقه متوجه حضور دو نفر شکارچی در ارتفاعات این منطقه شدند.

وی افزود: محیط‌بانان بلافاصله با تعقیب متخلفین، آنها را دستگیر نموده و ادوات آنها را ضبط نمودند.

سالاروند گفت: در بازرسی از این شکارچیان لاشه شکار شده یک راس بز وحشی، ۱۹ عدد فشنگ جنگی ام یک و سایر وسایل شکار کشف و ضبط گردید.

سالاروند اظهار داشت: پرونده این متخلفین پس از صورتجلسه اولیه و پیوست مستندات موجود، جهت سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع گردید.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان افزود : قانونگذار برای جلوگیری از شکار غیرمجاز و حفاظت از گونه‌های حیات‌وحش، جرائم بسیار سنگینی برای متخلفین شکار و صید حیات وحش در نظر گرفته است. لذا متخلفین شکار این بز وحشی علاوه بر جرائم کیفری پیش بینی شده در قانون مانند حبس و جریمه نقدی در حق صندوق دولت، باید بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، مبلغ ۷۵۰میلیون ریال بابت شکار هر راس بز وحشی به حساب دولت واریز کنند.

سالاروند ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی محیط‌بانان در حفاظت از گونه های جانوری و گیاهی، از همه دوست داران محیط زیست خواست هرگونه تخلف در این حوزه را به سامانه شبانه روزی ۱۵۴۰ اطلاع رسانی نمایند تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام شود.
46
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1670068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =