متخلفین شکار غیر مجاز بز وحشی در خرم آباد دستگیر شدند

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان از دستگیری متخلفین شکار غیر مجاز بز وحشی در خرم آباد خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، علی سالاروند گفت: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی حضور شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد، بلافاصله محیط‌بانان این منطقه حفاظت‌شده، جهت بررسی و پیگیری موضوع به محل گزارش اعزام شده که پس از پایش منطقه، متوجه شکار و خروج متخلفین از منطقه شده اند.

سالاروند افزود: نیروهای محیط‌بانان منطقه حفاظت سفید کوه خرم آباد بلافاصله با رصد اطلاعاتی و کمک گرفتن از همیاران، موفق به شناسایی محل اختفا متخلفین شده و پس از اخذ نیابت قضایی به همراه یگان حفاظت اداره کل، اقدام به بازرسی از منزل این افراد متخلف نموده که در جریان این بازرسی و تفتیش مقداری گوشت و اجزای بدن بز وحشی کشف و ضبط گردید.

وی گفت: پرونده این متخلفین پس از صورتجلسه اولیه و پیوست مستندات موجود، جهت سیر مراحل قضایی به دادگستری خرم آباد ارجاع گردید که بلافاصله این متخلفین با دستور مقام محترم قضایی بازداشت شدند.

سالاروند در ادامه گفت: قانونگذار برای جلوگیری از شکار غیر مجاز و حفاظت از گونه‌های حیات‌وحش، جرایم بسیار سنگینی برای متخلفین شکار و صید حیات وحش در نظر گرفته است. لذا متخلفین شکار این بز وحشی علاوه بر جرایم کیفری پیش بینی شده در قانون مانند حبس و جریمه نقدی در حق صندوق دولت، می‌بایست بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، مبلغ 750میلیون ریال بابت شکار هر راس بز وحشی به حساب دولت واریز کنند.

سالاروند در پایان، از تلاش شبانه روزی همکاران محیط‌بان در حفاظت از گونه‌های در خطر انقراض استان تشکر نمود و گفت همه باید محیط‌بان و همیار طبیعت باشند تا بتوانیم طبیعت و گونه‌های در خطر انقراض آن را مجدد احیا نماییم.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1643683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =