۰ نفر
۱۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱
ضرورت ارتقای کیفی هنرستان‌ها در قزوین

استاندار قزوین گفت: مجموعه مدیریتی استان در حد وسع و امکان برای احداث هنرستان‌های با کیفیت و کاربردی کمک می‌کند ولی آموزش و پرورش هم باید برای ارتقای کیفی هنرستان‌ها برنامه‌ریزی مناسبی را انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین، اظهار کرد: یکی از مصوبات این شورا به کارگیری مدیران مدارس از بین افراد جوان، باانگیزه، بانشاط، پرانرژی، معتمد و مورد اقبال دانش‌آموزان و والدین بود که اگر این مهم تحقق پیدا کرده باشد، بسیار تاثیرگذار است.

او افزود: مدرسه نهاد مهمی است و مدیران مدارس قطعا در سرنوشت جامعه تاثیر شگرف و قابل توجهی دارند و اگر انتخاب مدیران مدارس به درستی انجام شود، بخش عمده‌ای از خسارات و مشکلات این حوزه برطرف می‌شود.

اعلایی گفت: نشاط، نیاز امروز جامعه ماست و باید برنامه‌های آموزش و پرورش به گونه‌ای باشد که دانش‌آموزان تبدیل به افراد با نشاط جامعه شوند و با امید به زندگی خود ادامه دهند.

استاندار قزوین ادامه داد: مجموعه مدیریتی استان در حد وسع و امکان برای احداث هنرستان‌های با کیفیت و کاربردی کمک می‌کند ولی آموزش و پرورش هم باید برای ارتقای کیفی هنرستان‌ها برنامه‌ریزی مناسبی را انجام دهد.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اهمیت مولدسازی دارایی‌ها در آموزش و پرورش یادآور شد: باید برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد تا اقدامات لازم درباره مدارسی که قابلیت تغییر کاربری دارند و از محل درآمد آن‌ها می‌توان در مسیر توسعه گام‌های جدی برداشت، انجام شود و مدارسی که در محل‌های پرترافیک و خیابان‌های اصلی و تجاری شهر هستند به مناطق وسیع‌تر انتقال داده و به صورت مدرن‌تری احداث شوند.

استاندار قزوین بیان کرد: معاونت عمرانی استانداری کارگروهی را در زمینه شناسایی و احصاء مدارس تشکیل دهد و با رتبه‌بندی مدارس فضاهای جایگزین را اعلام و نسبت به مولدسازی آن‌ها اقدام کند.

48

کد خبر 1670390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =