ملکه الیزابت در آستانه مرگ؛ تکلیف مسابقات لیگ برتر چه می‌شود؟

خبر ورزشی نوشت: ملکه الیزابت دوم پس از نگرانی پزشکان در مورد سلامتی‌اش تحت نظارت پزشکی قرار گرفته است و وضعیت حیاتش مشخص نیست.

کاخ باکینگام امروز بعدازظهر اعلام کرد که پزشکان از وضعیت سلامتی ملکه بریتانیا ابراز نگرانی کرده‌اند و به همین دلیل در «بالمورال» تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گرفته است.

سخنگوی کاخ در این باره گفت: «پس از ارزیابی صبح امروز، پزشکان در مورد سلامتی اعلیحضرت نگران شده‌اند و توصیه کرده‌اند ایشان تحت مراقبت پزشکی قرار بگیرند. ملکه در بالمورال باقی خواهد ماند.»

ملکه الیزابت دوم که بیش از ۷۰ سال بر بریتانیا سلطنت کرده، ۱۲ نخست‌وزیر و ۱۴ رئیس‌جمهور را دیده است. او امسال جشن ۹۶ سالگی خودش را گرفت و حال خوبی داشت، اما در مورد سلامتی‌اش نگرانی جدی وجود دارد.

تکلیف لیگ برتر انگلیس در صورت مرگ ملکه الیزابت چه خواهد شد؟

برنامه‌ریزی در مورد مرگ ملکه الیزابت به‌عنوان عملیات «پل لندن» شناخته می‌شود و این طرحی بسیار دقیق است که از لحظه مرگ احتمالی او به اجرا درخواهد آمد.

اگه ملکه فوت کند، لیگ برتر توسط DCMS (دپارتمان فرهنگ، رسانه و ورزش) هدایت می‌شود، اما مسابقات فوتبال در هفته پس از مرگ او تعطیل خواهد شد. این شامل بازی‌های لیگ‌های انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند خواهد شد.

همچنین طبق پروتکل‌های تأییدشده‌ای که در مورد مسابقات اسب‌دوانی و کریکت وجود دارد، پس از مرگ ملکه این رقابت‌ها هم لغو خواهند شد.

اگر ملکه الیزابت دوم فوت کند، شاهزاده چارلز پادشاه بریتانیا خواهد شد و در یک برنامه تلویزیونی سخنرانی خواهد کرد. نخست وزیر جدید لیز تراس هم در این سخنرانی شاهزاده را همراهی خواهد کرد. وزارت دفاع هم با اسلحه به ملکه الیزابت ادای احترام می‌کند و یک دقیقه سکوت حکم‌فرما خواهد شد. مرگ او هم باعث می‌شود ۱۲ روز عزای ملی اعلام شود و پرچم بریتانیا هم نیمه‌افراشته شود.

بیشتر بخوانید:

۲۵۱۲۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1671706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =