۰ نفر
۱۹ مرداد ۱۳۹۰ - ۰۹:۵۴

مهر نوشت:

 ساعت 23:30 دقیقه شب گذشته (سه شنبه شب) در خیابان شهید رجائی نرسیده به بازاردوم (خیابان اکبر مشهدی) برخورد یک موتور سیکلت با خودرو موجب مرگ راکبان موتورسیکلت شد.

بر اساس این گزارش، راننده خودرویی که منجر به مرگ این شهروندان شده بود گفت: یک موتورسیکلت که راکبان آن یک زن و مرد میانسال بودند با سرعت از لاین روبرو حرکت می کردند که خودرویی از کنار به این موتور سیکلت ضربه زد و هدایت موتورسیکلت از دست راکب خارج شده و با سرعت به زیر خودروی پراید من که از لاین مخالف در حال حرکت بودم آمد و منجر به مرگ زن و مرد شد.

در محل حادثه جمع زیادی از شهروندان بالای سر جنازه ها ایستاده بودند و ترافیک سنگینی در خیابان شهید رجایی که از یک سو به راه آهن و از سویی دیگر به شهرری و حرم مطهر متصل می شود ایجاد شده بود.

یکی از شاهدان این حادثه گفت: پس از تصادف هنوز یکی از راکبان خودرو زنده بود و می توانست صحبت کند برای همین با اورژانس کشور و پلیس 110 تماس گرفتم و ساعت تماسم که در تلفن همراهم ثبت شده است نشان می دهد این تماس راس ساعت 23:39 دقیقه بوده است اما پس از مدت 20 دقیقه اورژانس تهران از راه رسید و همزمان با اورژانس پلیس هم سر رسید. ماموران اورژانس پس از معاینه سریع به پلیس اعلام کردند زن و مرد فوت کرده اند و دیگر کاری از دستشان بر نمی آید.

با اعلام گزارش اورژانس شاهدان حادثه با فریاد و اعتراض به اورژانس گفتند دلیل مرگ تاخیر شما بوده است زیرا ما شاهد بودیم یکی از آنها هنوز زنده بود.

افسر نیروی انتظامی که به هیچ عنوان قادر به کنترل حادثه نبود تنها با یادداشت کردن شماره پلاک خودوریی که این دو راکب از روبرو به زیر چرخهای آن رفته بودند بسنده کرد. این افسر با دستپاچگی با حاضران گفتگو می کرد بی آنکه بداند چه کسی شاهد اصلی حادثه بوده در حالی که هر شخص داستان متفاوتی از حادثه تعریف می کرد.

خون ریخته شده بر کف خیابان، تجمع شهروندان، کنجکاوی خودروهای عبوری و عدم تخصص در کنترل بحران موجب شده بود تا فضای پر اضطرابی حتی تا نیمه های شب در این خیابان حکم فرما شود. شهروندانی که پس از انتقال اجساد هنوز هم در صحنه حادثه حضور داشتند باورشان نمی شد که اینچنین دو جسد مدت طولانی بر روی زمین باقی بماند. این درحالی که مسئولان اورژانس کشور اعلام کرده اند مدت زمان حضور اورژانس در حوادث کمتر از هشت دقیقه است.

رئیس اورژانس تهران: به موقع رسیدیم

اما بر خلاف گفته های شاهدان عینی دکتر رضا دهقانپور رئیس اورژانس تهران با استناد به گزارش آمبولانس اعزامی و دستگاههای جی پی اس به مهر گفت: زمان رسیدن آمبولانس به محل حادثه 10 دقیقه بوده است.

وی افزود: یکی از شهروندان ساعت 23 و 39 دقیقه و 47 ثانیه 18 مرداد با اورژانس تماس گرفته و گزارش حادثه را داده است و آمبولانس ساعت 23 و 49 دقیقه و 15 ثانیه به محل حادثه رسیده است.

وی با تاکید بر ثبت و ضبط تمامی مکالمات با اورژانس تهران، گفت: تمامی مستندات و شواهد موجود است. ضمن اینکه آمبولانسهای اورژانس به سیستم جی پی اس مجزند و حرکت آنها در مونیتور مرکز مشاهد می شود.

رئیس اورژانس تهران با بیان اینکه میانگین زمان رسیدن آمبولانس به محل حادثه در تهران 11 دقیقه و 30 ثانیه است، افزود: در مواردی نیروهای اورژانس کمتر از این زمان به محل حادثه می رسند و بعضا با توجه به ترافیک و مشکلاتی که خیابانهای تهران دارند، ممکن است این زمان بیشتر هم شود. همچنین زمان رسیدن آمبولانس به بیمارستان شهدای هفتم تیر را 15 دقیقه بامداد اعلام کرد و گفت: تمامی تماسهای مردمی با اورژانس ضبط و ثبت می شود.

پلیس: 6 دقیقه ای رسیدیم / مقصر موتور سوار است

همچنین سرهنگ وهاب زاده رئیس اداره تصادفات راهور تهران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد این حادثه گفت: ساعت 41. 23 دقیقه روز گذشته وقوع یک فقره تصادف میان یک دستگاه موتور سیکلت و یک دستگاه خودروی پراید در خیابان شهید رجایی به مرکز پلیس اطلاع داده شد. 6 دقیقه بعد ماموران پلیس راهور در محل حادثه حاضر شدند.

وی افزود: در بررسیهای اولیه مشخص شد یک دستگاه موتورسیکت هوندا به رانندگی پسر جوانی هنگام تردد در مسیر جنوب به شمال خیابان رجائی با یک دستگاه پراید که در مسیر شمال به جنوب در حرکت بود برخورد می کند.

سرهنگ وهاب زاده تصریح کرد: متاسفانه دو راکب موتورسیکلت به علت شدت جراحات در دم جان خود را از دست دادند. براساس اعلام کارشناسان راهور علت این حادثه بی احتیاطی و تجاوز به چپ موتورسیکلت بود.

رئیس اداره تصادفات راهور تهران با رد برخی اظهارنظرها در مورد این حادثه تاکید کرد: تنها مرجع قانونی و رسمی اعلام علت تصادفات پلیس راهور است. اظهار نظرهای افراد غیر مرتبط نیز تاثیری در شناسایی مقصر تصادف ندارد.

4747

کد خبر 167180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مرجان IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۹
  0 0
  واقعاٌ متاسفم چه مرگ دلخراشي
 • بي نام IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۹
  0 0
  ما قبل از حادثه در محل حاضر بوديم سندش هم موجود مي باشد
 • بدون نام IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۹
  0 0
  چه خوب بهم پاس میدن.چه خوب از خودشون تعریف میکنن.ککشونم نمیگزه که این وسط جون دوتا آدم گرفته شده. "آی شقایق ما جماعت دردمون از خودمونه"
 • بدون نام IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۹
  0 0
  شماها که همتون راست میگید فقط مردمی که سر صحنه بودن و به شما زنگ زدن دروغ میگن!!
 • بدون نام IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۹
  0 0
  گزارش هاي پليس كه ديگر نور علي نور است. من تصادفي كردم و پس از نيم ساعت پليس آمد ولي هيچ گزارشي تهيه نكرد در پي تماس مجدد پليس بعدي پس از حدود يك ساهت آمد ولي زمان اعلام حادثه تا رسيدن پليس را 15 دقيقه نوشت و من هم امضاء كردم. چاره ديگري داشتم؟!
 • بدون نام IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۹
  0 0
  ببینم حضور پس از 20 دقیقه زیاد است؟؟؟ مگر انتظار دارید که اورژانس در عرض 5 دقیقه خودش را برساند؟؟ در کجای دنیا اورژانس در شهر بزرگی مثل تهران زیر 20 دقیقه خودش را می رساند؟؟؟
 • تنکابنی IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۹
  0 0
  این حوادث فقط توی تهران نمود پیدا میکنه 10 روز قبل در تنکابن ، موتورسواری بر اثر خیسی جاده واژگون میشه، با اورژانس تماس گرفته میشهو پلیس. پلیس 5 دقیقه بعد می رسه ، ولی اورژانس نه! 40 دقیقه بعد مصدوم رو به همراه یک وانت و دو افسر پلیس به بیمارستان شهید رجائی اعزام میکنند که بعد از 5 دقیه از دنیا میره. اورژانس نیم ساعت بعد از انتقال مصدوم میرسه! شهرستانی ها از این چیزها کم نمی بینند ولی کسی نمیشنوه!
 • معلم IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۰
  0 0
  مدارس ابتدایی رو که نوبت صبح کردین و پنجشنبه ها هم تعطیل. اگه ادارات هم بخوان پنجشنبه تعطیل باشن پس ما کی باید به کار های اداریمون رسیدگی کنیم؟
 • بدون نام IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۰
  0 0
  خوش به حال مردم این زمان ، خونه ما کنار جادست یادمه سالهای دور زمانیکه تصادف میشد ماشینهای عبوری مجروح رو میبردن بیمارستان تازه اون آدم خییر یه چند ساعتی بازداشت میشد نکنه خودش زده حالا اورژانس اومده مردم رو 10 دقیقه و 5 دقیقه گیر دادند
 • عارف A1 ۰۳:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۳۱
  0 0
  جالبه من ب عمرم نشد یبار ی آمبولانس ببینم توو ترافیک باشه اما آزیر نکشه!!! انگار همه آمبولانس ها به ترافیک که میرسن مریض دارن! این همه عجله و شتاب جالب تر اینه همیشه ی دقیقه دیر میرسن!