۱ نفر
۲۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
نظر مجید مجیدی درباره سینمای هنر و تجربه

ایسنا نوشت: مجید مجیدی معتقد است سینمای هنر و تجربه باید رشد کند و می‌تواند پشتوانه سینمای ملی قلمداد شود , نسل جوان باید تجربه کنند و از آنها باید حمایت شود تا بتوانند پشتوانه سینمای ما باشند.

این کارگردان و فیلمنامه‌نویس با اشاره به فعالیت مجدد گروه سینمایی «هنر و تجربه» با بیان این مطلب ادامه داد: البته بسیاری از این حمایت‌ها مربوط به نوع سیاستگذاری‌هایی است که باید در عرصه سینما بوجود بیاید.

وی با اشاره به اهمیت تقویت روابط سینمایی با کشورهای دیگر تصریح کرد:‌ بسیاری از حمایت های می تواند در قالب پروتکل‌های فرهنگی ما باشد و می‌توان ارتباطات با سینماهای کشورهای دیگر را تقویت کرد. این حمایت‌ها باید در چارچوب مسائل کلان فرهنگی اتفاق بیفتد و تلاش‌های فردی چندان ثمری ندارد و مانند شهابی گذراست.

کارگردان فیلم سینمایی «آواز گنجشک‌ها» یادآور شد: ما به تبادل فرهنگی نیاز داریم و این موضوع باید از طریق دولت‌ها اتفاق بیفتد تا بتوانیم مانند کشورهای اروپایی با کشورهای دیگر به راحتی تولیدات مشترک داشته باشیم.

مجیدی با اشاره به اکران فیلم «درخت خاموش» در گروه سینمایی هنر و تجربه گفت: کارگردان فیلم سینمایی «درخت خاموش» را از زمانی که در ایران تحصیل می‌کرد می‌شناسم واز همان زمان استعداد خوبی داشت و نشان داد این استعداد رو به رشد بوده است، «درخت خاموش» محصول مشترک ایران و ترکیه است و اکران اینگونه فیلمها می‌تواند به افزایش تولید مشترک و دیده شدن محصولات مشترک کمک کند.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1672587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =