کمربندی یاسوج حادثه خیز ترین نقطه استان است

مهر نوشت: مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به تصادفات متعدد، کمربندی یاسوج حادثه خیز ترین نقطه استان است.

محمد راستا صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: پروژه کمربندی یاسوج از قطعات در حال اجرای مسیر بابامیدان_ یاسوج_ سمیرم به طول کلی بیش از ۶٠ کیلومتر محسوب می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان به پروژه کمربندی اشاره کرد و گفت: این پروژه به طول ۱۴ کیلومتر در قطعه کمربندی یاسوج اجرایی شده است.

کمربندی یاسوج حادثه خیز ترین نقطه استان است

راستا با بیان اینکه قرارداد پروژه ۷۷ میلیارد تومان و با پیشرفت ۴٠ درصدی است، اظهار کرد: سرعت عملکرد پیمانکار در این مسیر مناسب بوده است.

راستا با بیان اینکه ۱۴ کیلومتر مسیر کمربندی یاسوج حادثه خیز ترین نقطه استان است، خاطرنشان کرد: امید است این پروژه که از اولویت‌های پروژه‌ای در استان است، در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

وی از تخصیص اعتبار ۴۵ میلیارد تومانی این پروژه ملی با اجرای در سه نقطه در سال جاری خبر داد و گفت: مهمترین قطعه پروژه بابامیدان_ یاسوج_ سمیرم، کمربندی یاسوج است.

راستا گفت: در سال جاری هنوز توزیع اعتباری برای این پروژه انجام نشده است.

وی با اشاره به اهمیت تکمیل جاده یاسوج به سی سخت، ابراز داشت: اجرای دو دهنه تونل در مسیر یاسوج به سی سخت آغاز شده که تونل شماره دو با قرارداد ۱۱٠ میلیارد تومانی به طول ۷۶٠ متر ساخته می‌شود.

راستا با بیان اینکه روزانه دو متر حفاری در هرکدام از این تونل‌ها انجام می‌شود، اظهار کرد: همچنین هشت کیلومتر از مسیر یاسوج به سی سخت تکمیل و آماده بهره برداری شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: با تکمیل محور ارتباطی یاسوج به سی سخت، مسیر دسترسی به این شهر توریستی بهبود یافته و از تصادفات نیز کاسته می‌شود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1672606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =