برداشت بی رویه آب از رودخانه دره شور دهدشت سبب تلف شدن آبزیان شد

ایرنا نوشت: مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت : برداشت بی رویه آب توسط کشاورزان با پمپاژهای غیر مجاز سبب کم شدن دبی آب و اتلاف آبزیان در رودخانه دره شور دهدشت شده است .

اسلام جاودان خرد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک ماه قبل کارشناسان محیط زیست کهگیلویه ، آب منطقه ای و جهاد کشاورزی شهرستان از رودخانه دره شور بازدید کردند و پس از این بازدید محیط زیست به جهاد کشاورزی و آب منطقه ای کهگیلویه درخصوص جلوگیری از برداشت های بی رویه و غیر مجاز آب و خشک شدن رودخانه هشدار داد.

برداشت بی رویه آب از رودخانه دره شور دهدشت سبب تلف شدن آبزیان شد

جاودان خرد افزود : هشت نفر از کشاورزان منطقه با پمپاژهای غیر مجاز ، آب رودخانه را با هدف آبیاری مزارع ذرت و یونجه برداشت می کنند و همین امر باعث کاهش دبی آب در پایین دست شده است .

وی گفت : کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان با مشاهده عدم رعایت حقابه زیست محیطی توسط کشاورزان، موضوع را طی نامه ای هشدار گونه به آب منطقه ای و جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه ارسال کردند و خواهان اقدام مقتضی شدند.

جاودان خرد ادامه داد : اداره آب منطقه ای پس از دریافت نامه محیط زیست با طرح دعوی در مراجع قضایی موضوع را پیگیری کرده و در حال رسیدگی است .

وی گفت : محیط زیست شهرستان کهگیلویه پیرو شکایت آب منطقه ای با تنظیم شکوائیه ای از طریق مراجع قضایی علیه این هشت نفر کشاورز که بصورت غیر مجاز پمپاز و برداشت آب دارند طرح دعوی کرده است .

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1673061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =