«کَل» از فارسان به جشنواره هایفست ارمنستان می‌رود

نمایش «کَل» کاری از گروه نمایش آستاره فارسان است که پیش از این عنوان نمایش برگزیده جشنواره سی‌وسوم تئاتر استان چهارمحال و بختیاری را دریافت کرده و در بخش رقابتی صحنه‌ای «مسابقه بزرگ چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر» حضور داشته است و برای شرکت در بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی هنرهای اجرایی هایفست راهی ارمنستان است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، نمایش «کَل» به نویسندگی مصطفی محمدی‌دوست و جواد خاکسار حقانی دهکردی و به کارگردانی مصطفی محمدی‌دوست از شهر فارسان استان چهارمحال و بختیاری در بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی هنرهای اجرایی هایفست ارمنستان حضور دارد.

نمایش «کل» نوشته مشترک مصطفی محمدی دوست و جواد خاکسار حقانی دهکردی هنرمندان چهارمحال و بختیاری است موضوع این نمایش برگرفته از باورها، آیین ها وسنت های قدیم در قوم های بختیاری است که شکارکردن را عامل بدبختی و بلاهای طبیعی می داند.

محمدی دوست کارگردان این اثر هدف از اجرای این نمایش را تلاش برای جلوگیری از شکاربی رویه گونه های جانوران برای تفریح می داند و معتقد است نمایشش درمجموع نقدی برخشونت در اقوام این مرز و بوم است.

در بیستمین دوره جشنواره هایفست ارمنستان ۸ نمایش از ایران حضور دارند که ۴ نمایش از تهران و ۴ نمایش از شهرستان‌های مختلف هستند که از این تعداد ۳ اجرای خیابانی، ۲ اجرای عروسکی و بقیه اجراهای صحنه‌ای هستند.

نمایش های «مستطیل» به کارگردانی صحرا رمضانیان از تهران، «هملت» به کارگردانی قاسم تنگسیرنژاد از برازجان، «تراژدی سیاهگونه» به کارگردانی مرتضا بختیاری از تهران، «شیرین» به کارگردانی مژگان معقولی از تهران، «مختلفیم» به کارگردانی آرمان شیرالی نژاد از تهران،«آتش» به کارگردانی مهدی صالحیاراز تبریز، « بدن و عروسک» به کارگردانی فرامرز غلامیان از شاهین شهر اصفهان دیگر آثار راه یافته به بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی هنرهای اجرایی هایفست ارمنستان هستند.

بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی هایفست ارمنستان از ۱ اکتبر الی ۸ اکتبر (9۱۶ مهرماه 1401)، در شهر ایروان برگزار خواهد شد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1673435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =