مدیریت شهری شهرکرد پیگیر آب شرب مرکز استان شدند

رئیس و اعضای شورای اسلامی شهرکرد در یکصد و بیست‌ویکمین جلسه علنی شورا با حضور مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای استان پیگیر آب شرب مرکز استان شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، محمدرضا بیاتی رئیس کمیسیون شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهرکرد در یکصد و بیست‌ویکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرکرد که با حضور مدیران عامل شرکت‌ و آب منطقه‌ای استان تشکیل شد، صحبت‌های خود را با طرح دو سوال از متولیان آب استان آغاز کرد.

وی اظهار داشت: تأمین آب پایدار شهرکرد به کجا انجامید؟ آیا برنامه‌ای برای بروزرسانی تصفیه‌خانه آب شهرکرد دارید و اینکه برای آب پایدار، پدافندی و تصفیه‌خانه در شهرکرد چه برنامه‌ایی شرکت آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای استان دارد؟

یوسف صادقی در ادامه جلسه با بیان اینکه خواسته مردم مطالبه‌گری از همه مسئولان استانی است و شورای شهر صدای مردم برای مطالبه‌گری به حق مردم است، گفت: همه مسئولان استانی در کنار نیروهای آبفای و آب منطقه‌ای استان برای رفع بحران‌آبی در شهرکرد همدل و همراه شدند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد اظهارداشت: درصد قابل توجهی از مردم جهان در شهرهای ساحلی زندگی می‌کنند اما مسئولان کشور ما هر آنچه بود به مناطق صنعتی و مناطق کویری سوق دادند و چالش‌های جدی با بی‌تدبیری برای چند استان و کشور ایجاد کردند.

وی افزود: ما میراث‌دار این بحران‌هایی هستیم که از همین زمان شروع شده است.

صادقی خطاب به متولیان آب استان، سوالاتی از قبیل اینکه آیا طرح جامع آبرسانی برای شهرکرد دارید؟ دستاورد بحران بی‌آبی برای استان ما چگونه بوده است؟ طرح پدافندی آب کوهرنگ به شهرکرد چگونه است؟ و اگر روزی بخاطر رانش زمین، زلزله و... چشمه کوهرنگ خشک چه برنامه‌ای دارید؟ را مطرح کرد.

وی در ادامه سوالات خود تأکید کرد: سهم شهرکرد از طرح آبرسانی بن_بروجن چه میزان است و آیا طرحی برای انتقال آب از سرشاخه‌های کارون به مرکز استان دارید یا خیر؟

داود نجفی رئیس کمیسیون بودجه، مالی و برنامه ریزی شورای اسلامی شهرکرد نیز در ادامه جلسه سوالاتی از جمله اینکه شکستگی‌های متعددی از لوله‌ها آب شهری را داریم چه برنامه‌ای برای تعویض و نوسازی شبکه‌های آب در شهرکرد دارید؟ چه برنامه‌ای برای تأمین آب ساختمان‌های بلند مرتبه دارید؟ را مطرح کرد.

فاطمه بیگی نیز با تشکر از زحمات شبانه‌روزی مدیران آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای استان، گفت: مردم چهارمحال و بختیاری با مشکل بی‌آبی مواجه هستند سهم مردم ما نباید اینگونه باشد که استان دارای چشمه‌های معدنی باشد بعد مردم مرکز پایتخت آب ایران از آب رودخانه برای شرب استفاده کنند؟ بعد از گذشت دوهفته هنوز آب برخی محلات گل‌آلود، کدر و دارای املاح است، آیا تدابیری برای آینده انجام دارید؟

رئیس کمیسیون املاک و امور اداری شورای اسلامی شهرکرد افزود: دستاورد از حضور وزیر نیرو در بحران‌آبی شهرکرد برای استان چه بود؟ مسئولان استان نباید به آب چشمه کوهرنگ اکتفا کنند، برای ما نمایندگان مردم قطعی آب و نداشتن تصفیه‌خانه آب شرب مجهز در شهرکرد قابل قبول نیست.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1672740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =